• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

افزایش ده درصدی مصرف برق در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 7602
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
افزایش ده درصدی مصرف برق در استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، امیدعلی مرآتی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اظهار داشت: با افزایش دمای هوای در فصل تابستان ملزم به صرفه جویی بیشتر در مصرف برق هستیم و اگر مصرف از تولید پیشی بگیرد به ناچار خاموشی اعمال میشود.وی افزود: در همین رابطه برای کاهش مصرف برق با ادارات و ارگان‌های مختلف استان […]

به گزارش پاتاق نیوز، امیدعلی مرآتی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اظهار داشت: با افزایش دمای هوای در فصل تابستان ملزم به صرفه جویی بیشتر در مصرف برق هستیم و اگر مصرف از تولید پیشی بگیرد به ناچار خاموشی اعمال میشود.
وی افزود: در همین رابطه برای کاهش مصرف برق با ادارات و ارگان‌های مختلف استان تفاهم نامه‌های همکاری امضاء شده که با مصرف درست این انرژی غیر قابل ذخیره همچنان در ناحیه سبز مصرف باقی بمانیم و در استان با خاموشی مواجه نشویم. 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان پیک روزانه مصرف برق را ساعت ۱۲ تا ۱۴ اعلام کرد و گفت: مردم و همه ادارات استان می‌توانند با تغییر درجه دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۳ به بعد در کاهش مصرف انرژی برق سهیم و از تخفیف‌های تشویقی ویژه‌ای نیز برخوردار شوند. 
مرأتی خاطرنشان کرد: به ازای افزایش هر درجه حرارت دمای هوا، ۱۷ مگاوات بار مصرفی برق افزایش پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه استان کرمانشاه ۷۶۳ هزار مشترک برق دارد، افزود: با خاموش کردن فقط یک لامپ ۱۰۰ واتی میتوان ۷۶ مگاوات در مصرف برق صرفه جویی کرد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه به افزایش دو تا سه برابری مصرف برق در نقاط گرمسیری استان هم اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص کاهش مصرف برق در مناطق زلزله زده استان نیز با ستاد مدیریت بحران استانداری، فرمانداران و دستگاه‌های مربوطه رایزنی‌هایی صورت گرفته تا کانکس‌های خالی از سکنه در این مناطق جمع آوری و از کنتور خانگی استفاده شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7602
  • 248 بازدید

برچسب ها