• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021
مصرف آب در کرمانشاه رکورد زد؛

افزایش مصرف ۷ هزار لیتری در روز عید قربان

  • کد خبر : 17912
  • ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
افزایش مصرف ۷ هزار لیتری در روز عید قربان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در روز عید قربان مصرف آب در شهر کرمانشاه به ۷ هزار لیتر بر ثانیه رسید که این رقم بسیار بالاتر از میانگین مصرف آب در کشور است.

به گزارش پاتاق نیوز، علی‌رضا کاکاوند با تاکید بر اینکه تلاش بی‌وقفه شرکت آب و فاضلاب استان در راستای تأمین آب شرب سالم و پایدار برای مشترکان، اظهار داشت: متاسفانه بدلیل کاهش شدید آبدهی منابع تامین آب شرب در سطح استان کرمانشاه و به‌خصوص شهر کرمانشاه طی چند روز اخیر همکاران با همت و تلاش مضاعف سعی کردند با وارد کردن چاه‌های جدید به مدار بهره‌برداری و مدیریت شبکه آب پایدار را تا حد ممکن به شهروندان برسانند.

وی به سرانه مصرف بالای شهروندان در شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در روز عید قربان مصرف آب در شهر کرمانشاه به ۷ هزار لیتر بر ثانیه رسید این در حالی است که تولید آب شرب  روز گذشته ۳ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه بوده و این کمبود از طریق مخازن ذخیره جایگزین شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه این رقم بسیار بالاتر از میانگین مصرف آب در کشور است، گفت: با حفر چاه و وارد مدار شدن آب تصفیه‌خانه شهر کرمانشاه می‌توان بطور کامل مشکل قطعی آب را رفع کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در پایان، خاطرنشان کرد: مناطقی از شهر کرمانشاه دچار افت فشار و یا قطعی آب شده‌اند که همشهریان گرامی باید با مدیریت بهینه در مصرف آب به همکاران ما کمک کنند که آب شرب را به‌صورت پایدار به مشترکان برسانیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17912
  • 40 بازدید