• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

افزایش ۱۰ برابری پهنای باند اینترنت در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 11140
  • ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
افزایش ۱۰ برابری پهنای باند اینترنت در استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز ،  در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی، پهنای باند اینترنت استان کرمانشاه با رسیدن به ۹۹۷ گیگابایت، ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است. شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: بر اساس قانون تا سال ۱۴۰۰ باید ۸۰ درصد از روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به تلفن، اینترنت و یا خطوط موبایل دسترسی داشته باشند […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی، پهنای باند اینترنت استان کرمانشاه با رسیدن به ۹۹۷ گیگابایت، ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است.

شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: بر اساس قانون تا سال ۱۴۰۰ باید ۸۰ درصد از روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به تلفن، اینترنت و یا خطوط موبایل دسترسی داشته باشند که هم اکنون در استان کرمانشاه تمام روستا‌های بالای پنج خانوار به تلفن ثابت، ۹۰ درصد روستا‌ها به خطوط موبایل و ۸۰ درصد روستا‌ها به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.

وی با اشاره به تاثیر مستقیم ویروس کرونا، سیل و زلزله بر شبکه‌های ارتباطی استان و پایداری زیرساخت‌های ارتباطی در این بحران‌ها افزود: قبل از کرونا مصرف اینترنت استان ۵۰ گیگابایت بود که بعد از کرونا این عدد به ۳۵۰ گیگابایت رسید، اما با توجه به ظرفیت مناسبی که در این زمینه داشتیم مشکلی برای دسترسی مردم به اینترنت پیش نیامد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان دسترسی همه مدارس به شبکه شاد و تامین تجهیزات ارتباطی برای سال تحصیلی جدید را ضروری دانست و گفت: این اداره کل با تامین تجهیزات مورد نیاز تا پایان مرداد ماه ۹۹ تمام مدارس شهری و روستایی استان را به اینترنت شبکه ملی اطلاعات وصل می‌کند.

بهنیا با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون ۶ هزار پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد ریال در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری استان کرمانشاه انجام شده است، گفت: پوشش تمام شهر‌های استان به اینترنت نسل سوم و چهارم، افزایش آنتن دهی موبایل نسل سوم و چهارم، احداث ۹ هزار کیلومتر فیبرنوری و افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت به سال ۹۲، ایجاد بستر فیبرنوری برای محور‌های جلالوند-عثمانوند، ثلاث‌باباجانی و گیلانغرب و پایش وضعیت ارتباطی روستا‌ها از جمله اقدامات این ادراه کل برای تقویت زیرساخت ارتباطی استان بوده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11140
  • 122 بازدید

برچسب ها