• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

افزایش ۳۰ درصدی قیمت زولبیا و بامیه در کرمانشاه

  • کد خبر : 6254
  • ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
افزایش ۳۰ درصدی قیمت زولبیا و بامیه در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، محمدرضا ناصری از افزایش ۳۰ درصدی قیمت زولبیا و بامیه همزمان با ماه مبارک رمضان در کرمانشاه خبرداد و اظهار داشت: براساس مصوبه کمیته نرخ‌گذاری و کمیسیون نظارت استان نرخ زولبیا و بامیه با مواد اولیه و کیفیت عالی در واحدهای درجه یک هر کیلو ۱۸ هزار تومان است. رئیس اتحادیه قنادان […]

به گزارش پاتاق نیوز، محمدرضا ناصری از افزایش ۳۰ درصدی قیمت زولبیا و بامیه همزمان با ماه مبارک رمضان در کرمانشاه خبرداد و اظهار داشت: براساس مصوبه کمیته نرخ‌گذاری و کمیسیون نظارت استان نرخ زولبیا و بامیه با مواد اولیه و کیفیت عالی در واحدهای درجه یک هر کیلو ۱۸ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه با بیان اینکه افزایش قیمت زولبیا و بامیه به دلیل افزایش مواد اولیه از جمله جعبه است عنوان کرد: ۱۲۰ واحد قنادی در کرمانشاه مجاز به عرضه زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان هستند.

ناصری با اشاره به اینکه شهروندان زولبیا و بامیه را تنها از مراکز مجاز و دارای پروانه کسب معتبر از اتحادیه خریداری کنند گفت: در این ایام به دلیل افزایش تقاضا، دست‌فروشان و رنگ‌فروشان نیز به عرضه زولبیا و بامیه می‌پردازند که به طور قطع غیرقانونی و غیربهداشتی است.

وی با بیان اینکه مراکز غیرقانونی و دست‌فروشان به دلیل استفاده از مواد نامرغوب زولبیا و بامیه را با قیمتی پایین عرضه می‌کنند افزود: استفاده این واحدها از مواد غیربهداشتی سبب ایجاد مسمومیت و مشکلات بهداشتی می‌شود و بنابراین به همشهریان توصیه می‌شود تنها از قنادی‌ها خرید کنند.

وی با اشاره به تشدید نظارت بر قیمت و کیفیت زولبیا و بامیه در ماه رمضان گفت: تیم‌های نظارت و بازرسی از بخش‌های مختلف از جمله اتاق اصناف و اتحادیه قنادان به صورت مکرر بر فعالیت قنادان و قیمت و کیفیت محصول مورد نظر نظارت دارند و در ماه رمضان هر واحد روزانه دو بار بازرسی می‌شود.

ناصری استفاده از روغن سوخته در تهیه زولبیا را خلاق قانون و شرع دانست و بیان کرد: در صورتی که مشاهده شود قنادان با روغن سوخته اقدام به تهیه زولبیا و بامیه کنند با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6254
  • 447 بازدید

برچسب ها