• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

افزایش ۵۳ درصدی صادرات از مرزهای استان کرمانشاه

  • کد خبر : 5174
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
افزایش ۵۳ درصدی صادرات از مرزهای استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، خلیل حیدریمدیرکل گمرکات استان کرمانشاه اظهار داشت: در ۱۱ ماه امسال دو میلیارد و ۴۴۱ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۱۴۰ دلار کالا به وزن پنج میلیون و ۹۹ هزار و ۱۴۷ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه […]

به گزارش پاتاق نیوز، خلیل حیدریمدیرکل گمرکات استان کرمانشاه اظهار داشت: در ۱۱ ماه امسال دو میلیارد و ۴۴۱ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۱۴۰ دلار کالا به وزن پنج میلیون و ۹۹ هزار و ۱۴۷ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش رشد ۵۳ درصدی و از نظر وزن نیز رشد ۳۸ درصدی داشته است .

وی عنوان کرد: یک میلیارد و ۵۴۸ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۶۰۳ دلار با وزن سه میلیون و ۶۵۰ هزار و ۴۱۷ تن از کالاهای فوق در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه  اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۸۶ درصد و از نظر وزن ۵۸ درصد افزایش داشته است.

حیدری گفت: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت یک میلیارد و ۹۱ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۶۷۹ دلار کالا را  با وزن یک میلیون و ۶۹۵ هزار و ۵۶۱ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۶ درصد افزایش  و از نظر وزن نیز چهار درصد رشد داشته است.

وی عنوان کرد: از مجموع صادرات خروجی یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۴۱۷ دلار آن با وزن دو میلیون و ۶۹۵ هزار و ۴۸۳ تن از طریق گمرک پرویزخان به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۲۳ درصد و از نظر وزن نیز ۹۵ رشد داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در این مدت صادرات خروجی از گمرک بازارچه مرزی سومار ۸۹۴ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۱۳۷ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۱۳ هزار و ۹۴۹ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۸ درصد افزایش و از نظر وزنی رشد ۱۱ درصدی داشته است.

حیدری صادرات خروجی از گمرک شیخ صله را ۲۰۵  میلیون و ۹۴ هزارو ۷۵۱ دلار کالا به وزن ۴۰۲ هزار و ۳۷۸ تن عنوان کرد و افزود: میزان صادرات خروجی از گمرک خسروی ۱۷۲ میلیون و ۵۹۹ هزارو ۹۲ دلار کالا به وزن ۵۱۶ هزار و ۸۵۹ تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۲۴ درصد و از نظر وزن ۷۰ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: در ۱۱ ماهه امسال میزان صادرات خروجی از گمرک بازارچه مرزی شوشمی ۴۹ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۷۴۳ دلار کالا به وزن ۴۷۰ هزار و ۴۷۶ تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۲ درصد رشد و از نظر وزنی نیز ۲۹ درصد افزایش داشته است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5174
  • 272 بازدید

برچسب ها