• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022

افزایش ۷۱درصدی واردات کالا از گمرکات کرمانشاه

  • کد خبر : 8006
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
افزایش ۷۱درصدی واردات کالا از گمرکات کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، خلیل حیدری اظهار داشت: مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در چهار ماهه نخست امسال ۱۸ میلیون و ۱۱۷  هزار و ۸۶۷ دلار به وزن ۸۹۳۹ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۷۱ درصد و از نظر وزن ۳۶ درصد افزایش داشته است. حیدری عنوان […]

به گزارش پاتاق نیوز، خلیل حیدری اظهار داشت: مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در چهار ماهه نخست امسال ۱۸ میلیون و ۱۱۷  هزار و ۸۶۷ دلار به وزن ۸۹۳۹ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۷۱ درصد و از نظر وزن ۳۶ درصد افزایش داشته است.

حیدری عنوان کرد: از مجموع فوق گمرک پرویزخان با ۱۱ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۱۴۹ دلار کالای وارداتی به وزن ۸۱۸۲ تن بیشترین حجم کالاهای وارداتی استان را در چهار ماهه نخست امسال به خود اختصاص داده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ از نظر وزن ۹۰ درصد و از نظر ارزش ۴۹۶ درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه افزود: در چهار ماهه نخست امسال  از گمرک کرمانشاه ۶ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۶۳ دلار کالا به وزن ۷۱۵ هزار تن به داخل کشور وارد شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۶۸  درصد و از نظر ارزش ۲۷  درصد کاهش داشته است.

وی آمار واردات گمرک خسروی را ۵۵ هزار و ۶۵۵ دلار کالا به وزن ۴۱ تن عنوان کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش و از حیث وزن ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

حیدری با بیان اینکه در مجموع کالاهای وارداتی به استان از ۱۰ کشور وارد می‏شود  عنوان کرد: کشور عراق با ۱۰ میلیون و ۸۶۰ هزارو ۸۲ دلارکالا به وزن ۶۸۳۶ تن جایگاه اول را در بین کشورهای طرف معامله واردات قطعی گمرکات استان کرمانشاه در چهار ماهه نخست امسال به خود اختصاص داده است.

وی افزود: طی مدت یاده شده کشور چین با دو میلیون و ۶۳ هزار و ۲۶۰ دلار کالا به وزن ۲۷۳ تن و کشور کره جنوبی با یک میلیون و ۵۵۶  هزار و ۹۱۹ دلار کالا به وزن ۱۲۲ تن در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8006
  • 230 بازدید

برچسب ها