• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

افزایش۵درصدی تعداد شعب اخذ رأی استان در انتخابات مجلس

  • کد خبر : 8257
  • ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
افزایش۵درصدی تعداد شعب اخذ رأی استان در انتخابات مجلس
معاون امنیتی و سیاسی استانداری کرمانشاه با اشاره به افزایش پنج درصدی شعب اخذ رأی در استان گفت: تاکنون ۳۰۳ نفر در استان کرمانشاه فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش پاتاق نیوز، ابراهیم الهی‌تبار پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه امسال اظهار داشت: ستاد انتخابات استان از اردیبهشت ماه فعالیت خود را آغاز کرده و پیشنهاداتی در زمینه اصلاح آیین‌نامه انتخاباتی به مرکز ارسال شده است.

وی با بیان اینکه براساس برآوردها تعداد شعب اخذ رأی نسبت به دوره گذشته پنج درصد افزایش می‌یابد عنوان کرد: این انتخابات در پنج حوزه انتخابیه و ۱۳ شهرستان برگزار می‌شود و در حوزه انتخابیه شهر کرمانشاه نیز سه نماینده انتخاب می‌شود.

الهی‌تبار با اشاره به تلاش برای قانونمداری، بی‌طرفی و شفافیت به منظور حفظ سلامت انتخابات و رعایت حقوق انتخاب‌شوندگان و انتخاب‌کنندگان گفت: از ۲۵ فرایند انتخابات ۲۴ فرایند الکترونیکی است و لازم است شبکه‌های مخابراتی بتوانند سرویس مناسب را ارائه دهند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه ۱۰۰ درصد شعب باید به صورت آنلایت به سامانه جامع انتخابات متصل باشند عنوان کرد: تاکنون ۳۰۳ نفر فعالیت خود را در زمینه انتخابات آغاز و اعلام داوطلبی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس با ۷۵ درصد مشارکت مربوط به دوره پنجم و کمترین مشارکت با ۳۷ درصد مربوط به دوره اول است گفت: میانگین مشارکت در استان کرمانشاه ۵۹ درصد و در کشور ۶۱ درصد است.

الهی‌تبار با اشاره به اینکه تعداد احزاب استان از ۱۳ مورد در سال ۹۲ اکنون به ۵۵ حزب رسیده است عنوان کرد: اکنون ۱۲۵ نفر از بانوان در حوزه‌های مختلف مدیریتی مشغول به فعالیت هستند و از ظرفیت تمام گروه‌های مذهبی استفاده شده به طوری که ۲۷ درصد پست‌های مدیریتی را اهل سنت و هفت درصد را اهل حق تشکیل می‌دهند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8257
  • 279 بازدید

برچسب ها