• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
امام جمعه پاوه:

افکار مسلمانان بافاصله گرفتن از قرآن به انحراف می رود

  • کد خبر : 17927
  • ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۱
افکار مسلمانان بافاصله گرفتن از قرآن به انحراف می رود
پاوه - امام جمعه پاوه با بیان اینکه در عصر حاضر افکار جوانان و زنان جامعه اسلامی بیشتر مورد هدف دشمنان قرار گرفته است، گفت: در عصری هستیم که از قرآن کریم فاصله گرفته ایم و این موجب شده افکار مسلمانان به انحراف برود.

به گزارش پاتاق نیوز، ماموستا ملاقادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته پاوه که با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، افزود: با وجود اینکه در جامعه ای اسلامی هستیم اما از دستورات الهی فاصله گرفته ایم و آموزه های دینی کمرنگ شده است .

امام جمعه پاوه تصریح کرد: کافران در ممالک اسلامی مانند افغانستان، یمن ، عراق، سوریه و لیبی خیمه زده اند و دارند حکومت می کنند و به دنبال دستیابی به منافع و مصالح مالی و سیاسی خود هستند.

ماموستا قادری اظهار کرد: خداوند متعال در آیه ۵۷ سوره یونس، می فرماید: قرآن موعظه است و علاوه بر آنکه رشد و معرفت را به انسان ها هدیه می دهد ، هدایتگر انسان به سوی نور و سعادت است.

وی گفت: اگر بخواهیم در دنیا آرامش داشته باشیم و در قیامت نیز سربلند باشیم باید در همه امور قرآن کریم را قانون زندگی خود قرار دهیم و از دستور خدا و رسول گرامی اسلام(ص) پیروی کنیم.

خطیب جمعه پاوه اضافه کرد: در عصری هستیم که ارزش های دینی کمرنگ شده به نحوی که منکرات بیشتر از معروفات رواج دارد ، دروغ بیشتر از صداقت خواهان دارد و باطل بیشتر از حق خریدار دارد و بدعت بیشتر از سنت است

ماموستا قادری افزود: بر اساس روایات یکی از بزرگان دینی ، اصحاب و تابعین پیامبر(ص) ، در وحدت و محبت نسبت به یکدیگر، پیروی از سنت پیامبر، ساخت و تعمیر مساجد همراه با عبادت، تلاوت قرآن و جهاد در راه خدا بسیار کوشا و به آنها عمل می کردند و این اعمال از ضروریات امروز جامعه اسلامی و مسلمانان است و اگر ما هم به این پنج اصل در حد توان عمل کنیم در دنیا و آخرت منصور و موفق و سعادتمند خواهیم بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17927
  • 391 بازدید