• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 17 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید باید فرهنگ عمومی شود

  • کد خبر : 6113
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید باید فرهنگ عمومی شود

به گزارش پاتاق نیوز، حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان ، اظهار داشت: بسیاری از کشور های پیشرفته جهان مانند ژاپن با اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی توانسته اند به چنین جایگاهی در جهان دست یابند. وی افزود: اگر فرهنگ عمومی مردم به این سمت برود و […]

به گزارش پاتاق نیوز، حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان ، اظهار داشت: بسیاری از کشور های پیشرفته جهان مانند ژاپن با اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی توانسته اند به چنین جایگاهی در جهان دست یابند.
وی افزود: اگر فرهنگ عمومی مردم به این سمت برود و همه مسئولان نیز تولید را حمایت کنند نه تنها از سد همه مشکلات موجود عبور خواهیم کرد بلکه ایران با توجه به استعداد های طبیعی که دارد می تواند به کشوری به قله های پیشرفت و اقتدار دست یابد.
وی گفت: اقتدار ایران یکی از مهمترین موضوعات است چرا که  همه امور زیر سایه همین اقتدار و امنیت پیش خواهد رفت و در منطقه قدرتهای متکی به آمریکا را می بینیم که چگونه مجبور به پذیرش حقارت هستند و وقتی که ترامپ می گوید گرفتن پول از عربستان برای من از گرفتن پول از مستاجر راحت تر است بخاطر ذلالت و خواری آل سعود راهی جز سکوت ندارند.
وی در ادامه با اشاره به مصوبات شورای فرهنگ عمومی گفت: شورای فرهنگ عمومی باید با تخصص و تفکر پیش برود و همواره به فکر بازخورد مصوبات و میزان تاثیر گذاری آن در جامعه باشد.
همچنین استاندار کرمانشاه بیان داشت: باید بتوانیم از استعداد ها و دارایی های که داریم استان کرمانشاه را معرفی کنیم و مدام نداشته های خود را به عنوان یک فرهنگ غلط بیان نکنیم.
“هوشنگ بازوند” افزود: مقام معظم رهبری کرمانشاه را چهره زیبای ایران اسلامی عنوان کردند و واقعا این اسم برازنده استان کرمانشاه با همه زیبای هایش است اما تا کنون برای معرفی کرمانشاه با همین عنوان هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
وی افزود: همین معرفی کرمانشاه به عنوان چهره زیبا در کشور می تواند زمینه ساز اتفاقات مهم و مثبتی واقع شود.
وی گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که در راستای فرهنگ عمومی جامعه باید انجام دهیم معرفی مفاخر استان کرمانشاه و همچنین توجه بیشتر به المان ها در صطح شهر است.
وی افزود: المان ها و همچنین معرفی مفاخر استان خود می تواند حامل پیام ها و بار فرهنگی بسیاری باشد که با کمترین هزینه اتفاق می افتد و بنابراین شهرداری و دیگر نهاد های ذیربط باید در این راه کوشا باشند.
وی گفت: یکی دیگر از مسایل مهم فرهنگی خصوصا در استان کرمانشاه وجود بلایای طبیعی  مانند زلزله و سیل است که فرهنگ های غلطی همچون ساخت و ساز در مسیر رودخانه ها  و عدم مقاوم سازی ساختمان ها باید تغییر کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6113
  • 277 بازدید

برچسب ها