• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه:

اقدامات دادستانی کرمانشاه در پیشگیری از شیوع کرونا/ زندانیان از فردا به دادسرا اعزام نمی‌شوند

  • کد خبر : 13771
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
اقدامات دادستانی کرمانشاه در پیشگیری از شیوع کرونا/ زندانیان از فردا به دادسرا اعزام نمی‌شوند
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از صدور دستور توقف اعزام متهمین از زندان به دادسرا در کرمانشاه خبر داد و گفت: از فردا (یکشنبه، 18 آبان‌ماه)، هیچ قاضی در دادسرای کرمانشاه حق احضار زندانیان را ندارد.

به گزارش پاتاق نیوز، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به تشدید وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: در این راستا در تلاشیم تا با استفاده حداکثری از ظرفیت دادرسی الکترونیکی مراجعات حضوری به دادسرا را در استان کم کنیم.

وی با بیان اینکه بخشی از مراجعات حضوری به دادسرا مربوط به اعزام متهمین قرار محبوس در زندان به دادسرا است، گفت: براین اساس، از فردا (۱۸ آبان) هیچ زندانی از زندان‌های استان برای حضور در جلسه دادرسی به دادسرا اعزام نمی‌شود.

دادستان کرمانشاه افزود: درصورتی که قضات نیاز به تحقیق از متهمین داشته باشند، از یک روز قبل از دادرسی می‌توانند با زندان مکاتبه کنند و رونوشتی از مکاتبه مذکور را در اختیار مسئول دادرسی دادسرا قرار دهند تا امکان دادرسی الکترونیکی را برایشان فراهم کند.

وی عنوان کرد: از فردا (یکشنبه) که این طرح اجرایی می شود، هیچ قاضی در دادسرای کرمانشاه حق احضار زندانیان را ندارد.

کرمی در پایان، یادآور شد: توقف اعزام متهمین از زندان به دادسرا در شرایط کنونی که شیوع بیماری کرونا افزایش یافته، حفظ سلامت قضات، کارکنان دادسرا و زندانیان را به همراه خواهد داشت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13771
  • 597 بازدید