• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع جرائم روزه خواری

  • کد خبر : 6279
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع جرائم روزه خواری

به گزارش پاتاق نیوز، محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه  تقارن بهار طبیعت و بهار طینت را فرصتی مغتنم برای قرار دادن جسم و جان در معرض نسیم روح افزای طاعت دانست و گفت: امیدواریم که همگان از نعمات و برکات روزه داری در این ماه که از اعاظم فرایض خاصه الهی است بهره‌مند باشیم چرا که روزه از آن حی متعال […]

به گزارش پاتاق نیوز، محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه  تقارن بهار طبیعت و بهار طینت را فرصتی مغتنم برای قرار دادن جسم و جان در معرض نسیم روح افزای طاعت دانست و گفت: امیدواریم که همگان از نعمات و برکات روزه داری در این ماه که از اعاظم فرایض خاصه الهی است بهره‌مند باشیم چرا که روزه از آن حی متعال و پاداش روزه دار نیز با اوست.

وی به اهمیت این ماه در حدیث قدسی اشاره کرد و گفت: شرع مقدس علاوه بر تکالیف فردی که به روزه داران در این ماه داده، دستوراتی نیز در راستای حفظ حرمت ماه مبارک نسبت به کسانیکه به هر دلیل قادر به روزه داری نیستند صادر فرموده است.

دادستان کرمانشاه افزود: در این راستا روزه ماه رمضان تنها یک عبادت فردی نیست و مراعات شئون خاصه‌ی این ماه از جمله حقوق اجتماعی عامه مردم است و انتظار می‌رود که تمامی شهروندان منزلت ویژه این ماه پر فیض و برکت را به طور اخص مراعات فرمایند.

وی با بیان اینکه آثار حفظ حرمت این ماه سایه رحمت الهی را بر سر جامعه مسلمین افکنده خواهد کرد، اعلام کرد: اقدامات و تمهیدات فرهنگی و قضایی ویژه‌ای در رابطه با پیشگیری از وقوع جرائم مربوط به روزه خواری و مجازات متخلفین پیش‌بینی شده است.

صادقی تاکید  به ضابطین ستاد امر به معروف ونهی از منکر درباره اقامه این دو فریضه بصورت خاص در ماه رمضان در رابطه با روزه داری یا خدای ناکرده روزه خواری از جمله این تمهیدات است.

وی گفت: همچنین نظارت بر کار رستوران‌ها و غذاخوری‌ها توسط ضابطین مربوطه جهت عدم فعالیت آن‌ها در روز‌های ماه مبارک به استثنای اماکنی که دارای مجوز از مراجع قانونی می‌باشند آن هم به جهت رفاه حال مسافران و … را در ماه مبارک رمضان خواهیم داشت.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: از آنجا که روزه خواری شکستن حریم الهی است یک شعبه ویژه دادیاری جهت جرائم مربوط به روزه خواری و هتک حرمت این ماه اختصاص پیدا نموده است.

وی در پایان یادآور شد: ایجاد گشت سیار متشکل از نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، اطاق اصناف، معاونت غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی وسازمان دامپزشکی در معیت دادیار ویژه وگشت زنی به صورت متناوب درسطح شهرجهت جلوگیری از وقوع جرائم خاص در رابطه با ماه مبارک رمضان اعم از روزه خواری یا جرائم مربوط به اماکن، تخلفات بهداشتی، تعزیراتی وغیرهم وبرخورد قانونی وفوری با متخلفین اقدام مهم دیگر برای این ماه پر خیر و برکت است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6279
  • 330 بازدید

برچسب ها