• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

المانی با موضوع ایثار و شهادت در کرمانشاه نداریم

  • کد خبر : 4103
  • ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
المانی با موضوع ایثار و شهادت در کرمانشاه نداریم

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند در شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه اثرگذار باشد و تبدیل به فرهنگ عمومی شود. وی افزود: اردوهای جهادی و راهیان نور ابزارهای بسیار خوبی برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار […]

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند در شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه اثرگذار باشد و تبدیل به فرهنگ عمومی شود.
وی افزود: اردوهای جهادی و راهیان نور ابزارهای بسیار خوبی برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم تقویت خودباوری در دانش آموزان بیان کرد: کرمانشاه حدود ۸۲۰ دانش آموز و ۱۷۱ فرهنگی شهید دارد که اگر بتوانیم آنها را به دانش آموزان معرفی کنیم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم برداشته ایم.
وی گفت: امروز سرعت توپخانه شبیخون فرهنگی دشمن بسیار زیاد است و باید بتوانیم با این موضوع مقابله کنیم که یکی از بهترین آن راهها، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان است.
بازوند ادامه داد: شهدا و دفاع مقدس گنجینه‌های بزرگی هستند که همواره جامعه در بزنگاهها به این مهم توجه ویژه دارند و اگر ما نیز دنبال خودباوری، ایثار، رشادت و تواضع هستیم باید آنها را در این گنجینه‌ها بیابیم.
وی مقاومت را یک نوع خودسازی دانست و یادآور شد: این مقاومت است که می تواند انسان را توانمند کند و جامعه‌ای که می‌خواهد به پیشرفت و توسعه برسد باید نیروی انسانی توانمند داشته باشد.
استاندار کرمانشاه بار دیگر به اهمیت اردوهای جهادی و راهیان نور اشاره کرد و افزود: باید در برنامه‌ریزی‌ها به این مهم توجه داشته باشیم و حتما هر دانشجو در طول تحصیل خود بتواند ۲ بار در این اردوها حضور داشته باشد.
وی بیان کرد: در سطح شهر هیچ المانی با موضوع ایثار و شهادت نداریم در حالی که وجود چنین المان هایی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
بازوند افزود: شهرداری بدلیل اینکه با فرهنگ عمومی جامعه ارتباط مسقیم دارد، می تواند در این امر موثر واقع شود و با ایجاد المان‌هایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4103
  • 215 بازدید

برچسب ها