• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

امام جمعه اهل سنت در کرمانشاه منصوب شد

  • کد خبر : 11419
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
امام جمعه اهل سنت در کرمانشاه منصوب شد

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقل از خبرگزاری مهر ، ماموستا عبدالرحمن مرادی امروز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به‌عنوان امام جمعه اهل سنت در این شهر منصوب شد. آئین معارفه امام جمعه جدید اهل سنت کرمانشاه ظهر امروز در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با حضور ائمه جمعه […]

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقل از خبرگزاری مهر ، ماموستا عبدالرحمن مرادی امروز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به‌عنوان امام جمعه اهل سنت در این شهر منصوب شد.

آئین معارفه امام جمعه جدید اهل سنت کرمانشاه ظهر امروز در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با حضور ائمه جمعه شیعه و اهل سنت استان، مدیران و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شد.

آیت‌الله مصطفی علما در این مراسم اظهار کرد: عاشورا رویارویی جبهه حق و باطل بود؛ تقابلی که هم‌اکنون نیز ادامه دارد که ایران اسلامی با تفکر حق در دنیا شناخته شده است و از معدود کشورهایی است که مستقل عمل می‌کند و ندای مظلومان جهان است.

وی ادامه داد: بعد از ۷۵ سال و بعد از جنگ جهانی دوم اولین بار است که در سازمان ملل کسی از آمریکا تبعیت نمی‌کند و این امر ناشی از تفکر اسلامی و نهضت عاشورا است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب بیش از ۴۰ مرتبه به جوانان اشاره کردند، گفت: امروز باید بیش از پیش ارتباط خود را با جوانان افزایش دهیم و آن‌ها را با معارف اسلام آشنا کنیم.

امام جمعه کرمانشاه در پایان گفت: ماموستا ملأ محمد محمدی فقیهی عالم، مؤمن و با تقوا بود که از خدای متعال طلب علو درجات را برای ایشان مسالت داریم و از امام جمعه جدید آقای ملأ عبدالرحمن مرادی نیز تشکر و قدردانی داریم که پذیرش مسئولیت کردند و ایشان یکی از پیشنهادهای خود ماموستا ملأ محمد محمدی بود.

نماز جمعه یکی از جلوه‌های سیاسی اجتماعی اسلام است

ماموستا ملأ عبدالرحمن مردای اظهار کرد: نماز جمعه یکی از جلوه‌های سیاسی اجتماعی اسلام است که پیامبر اسلام (ص) تاکید زیادی بر آن داشتند؛ امیدوارم نماز جمعه بتواند محور وحدت و هم‌دلی باشد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه افزود: از نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه تشکر و قدردانی دارم که بنده را لایق این مسئولیت خطیر که پیش از این ملأ محمد محمدی سال‌ها در این جایگاه حضور داشتند دانستند و می‌دانم قرار گرفتن در این جایگاه پس از این عالم بزرگ بسیار دشوار است.

گفتنی است، ماموستا ملأ محمد محمدی امام جمعه فقید اهل سنت کرمانشاه، ۲۱ سال در این سمت بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11419
  • 146 بازدید

برچسب ها