• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

امتحان بزرگی پیش رو داریم/ نباید تخلفی در روند واکسیناسیون کرمانشاه گزارش شود

  • کد خبر : 17451
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
امتحان بزرگی پیش رو داریم/ نباید تخلفی در روند واکسیناسیون کرمانشاه گزارش شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: امتحان بزرگی پیش رو داریم که باید از آن سربلند بیرون بیائیم، سلامت تزریقات واکسن بسیار مهم است.

به گزارش پاتاق نیوز، محمودرضا مرادی امروز در جمع مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان استان، اظهار داشت: بیماری کووید مهمترین مساله کشور است و نشانگر این است که سلامت چه جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: اکنون از قله پیک‌ چهارم گذشته‌ایم، اما می‌دانیم این آخرین موج ما نخواهد بود و باید با تلاش بیشتر از ساده‌انگاری و سهل‌انگاری جلوگیری کنیم و همچنان جامعه را حساس نگاه داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: نظارت دائمی و بیشتر بر پروتکل‌ها در شهرستان‌ها را با همکاری همه اعضای ستاد کرونا به خوبی اعمال کنید.

وی تصریح کرد: براساس رسوم سنتی، اسلامی در روز عید فطر دید و بازدید و تبریک عید انجام می‌شود که می‌تواند منجر به افزایش موارد بیماری و ورود به مرحله خطرناکی شود.

وی اضافه کرد: همدلی و وفاق در درون سیستم بهداشت و درمان و سپس در میان مسؤولان شهرستانی در کنترل بیماری بسیار موثر خواهد بود.

مرادی گفت: راه کنترل ببماری واکسیناسیون همگانی و داروی مناسب و قطعی است که تاکنون دارویی یافت نشده است، بنابر این مهم پیشگیری در دو بخش رعایت شیوه‌نامه‌ها و نیز واکسیناسیون است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت با دقت و سرعت مناسب واکسیناسیون در استان کرمانشاه انجام شده است، اما به زودی تعداد زیادتری واکسن وارد استان می‌شود که باید در اسرع وقت و جلوگیری از ازدحام واکسیناسیون را انجام دهیم.

مرادی گفت: امتحان بزرگی پیش رو داریم که باید از آن سربلند بیرون بیاییم، سلامت تزریقات واکسن بسیار مهم است و به هیچ وجه نباید خارج از برنامه ملی واکسیناسیون اقدامی صورت گیرد.

تلاش کنیم که تجمعی در مراکز تزریق نداشته باشیم.ایجاد پایگاه‌های تزریق متعدد حتی به صورت خودرویی به صورت منسجم و دقیق انجام شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17451
  • 105 بازدید