• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

امحای بیش از ۱۷ تن مواد غذایی و بهداشتی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در کرمانشاه

  • کد خبر : 14594
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
امحای بیش از ۱۷ تن مواد غذایی و بهداشتی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در کرمانشاه
کرمانشاه - مدیر نظارت بر مواد غذایی،‌ آشامیدنی،‌آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از امحای بیش از ۱۷ تن مواد غذایی و بهداشتی فاسد و تاریخ مصرف گذشته خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، شهریار مستوفی اظهار داشت: طی دو ماه اخیر با تلاش مستمر کارشناسان نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو تعداد ۵۰۴ قلم مواد غذایی و بهداشتی فاسد و تاریخ گذشته با وزن ۱۷ هزار و ۸۲۰ کیلوگرم از برخی شرکت‌های پخش مواد غذایی کشف و توقیف شده بود پس از انجام مراحل قانونی معدوم شد.

وی ادامه داد: همچنین ۱۶۱ قلم مواد غذایی و بهداشتی به وزن ۱۹ هزار و ۱۶۶ کیلوگرم نیز توقیف شده که سلامت این محصولات توسط کارشناسان مدیریت نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو در دست بررسی است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی،‌ آشامیدنی،‌ آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: یکی از عوامل مهم تهدید کننده سلامت جامعه عرضه و مصرف مواد غذایی، ‌آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته و فاسد است.

وی گفت: شهروندان باید هوشیار باشند که در هنگام خرید مواد غذایی و بهداشتی به تاریخ تولید و انقضاء محصولات و وضعیت ظاهری محصولات توجه جدی داشته و هرگونه مشکل در سطح فروشگاه‌های سطح عرضه را از طریق سامانه ۱۹۰ به کارشناسان معاونت بهداشتی اطلاع دهند.

مستوفی افزود: هم‌استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده مشکل در سطح شرکت‌های پخش و واحدهای تولیدی ، با شماره تلفن شکایات ۳۷۱۰۶۲۳۲ معاونت غذا و دارو تماس بگیرند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14594
  • 724 بازدید