• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

امسال ۴۵ مدرسه در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

  • کد خبر : 12568
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
امسال ۴۵ مدرسه در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر کل نوسازی و تجهیزات مدارس استان کرمانشاه به وجود ۲۳۵ خیر مدرسه‌ساز در استان اشاره کرد و گفت: امسال ۴۵ مدرسه در استان کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد. مرزبان نظری امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به وجود ۳۲۴ هزار دانش‌آموز در استان، اظهار داشت: این تعداد دانش‌آموز در ۳ هزار […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر کل نوسازی و تجهیزات مدارس استان کرمانشاه به وجود ۲۳۵ خیر مدرسه‌ساز در استان اشاره کرد و گفت: امسال ۴۵ مدرسه در استان کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد.

مرزبان نظری امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به وجود ۳۲۴ هزار دانش‌آموز در استان، اظهار داشت: این تعداد دانش‌آموز در ۳ هزار ۶۲۰ مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

وی به وجود ۲۷۰ مدرسه کانکسی در استان اشار کرد و افزود: این مدارس در شهرستان‌های اسلام آبادغرب، باینگان، کوزران، ثلاث باباجانی، حمیل، روانسر، سنقرکلیایی، صحنه و همچنین در مناطق زلزله زده دایر هستند.

مدیر کل نوسازی و تجهیزات مدارس استان کرمانشاه به نیاز یک‌سوم مدارس استان به بازسازی اشاره کرد و گفت: امسال ۴۵ مدرسه در استان کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با یادآوری نقش تاثیرگذار خیرین مدرسه‌ساز در بهبود وضعیت فضای آموزشی استان به طرح آجر به آجر اشاره و بیان کرد: این طرح اقدامی عملی برای تکمیل پروژه‌های آموزشی است.

نظری گفت: افرادی هستند که توان تامین هزینه کامل یک مدرسه را ندارند با مشارکت در طرح آجر به آجر می‌توانند در احداث یک مدرسه سهیم باشند.

وی تصریح کرد: خیران و کسانی که قصد مشارکت در ساخت مدرسه را دارند می‌توانند با مراجعه به سامانه مهر مدرسه mehremadrese.ir در این عرصه قدم بگذارند.

نظری به وجود ۲۳۵ خیر مدرسه‌ساز در استان اشاره و بیان کرد: خیرین در زلزله آبان‌ماه سال ۹۶ استان کرمانشاه در راستای ساخت مدرسه پای کار آمدند.

وی با اشاره به تخریب ۷۸ مدرسه استان در زلزله، گفت: از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ تاکنون با همت خیرین و دولتمردان یک‌هزار کلاس درس در یک‌هزار روز با زیربنای ۱۱۰ هزار متر مربع و اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در قالب ۲۵۴ پروژه به منظور توسعه فضاهای آموزشی در استان توسط اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس احداث شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12568
  • 125 بازدید

برچسب ها