• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021
مسئول امور بین الملل دانشگاه آزاد کرمانشاه:

امسال ۵۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد کرمانشاه جذب کردیم/ ۹۲۹ متقاضی جدید داریم

  • کد خبر : 16483
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
امسال ۵۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد کرمانشاه جذب کردیم/ ۹۲۹ متقاضی جدید داریم
مسئول امور بین الملل دانشگاه آزاد کرمانشاه گفت: درحال حاضر 929 متقاضی جدید از کشور عراق برای پذیرش در این دانشگاه داریم که در تلاشیم همه آنها را جذب کنیم.

به گزارش پاتاق نیوز، مهدی صادقی از جذب ۵۰۰ دانشجوی خارجی جدید در دانشگاه آزاد کرمانشاه در مهر ۱۳۹۹ خبر داد و اظهار کرد: تا سال گذشته ۲۸۶ دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد کرمانشاه مشغول به تحصیل بودند که برای مهر امسال این تعداد رشد قابل توجهی پیدا کرد.

وی تصریح کرد: باتوجه به شرایط بوجود آمده ناشی از شیوع بیماری کرونا، مراسم معارفه این  نودانشجویان با کمی تاخیر چند روز پیش با حضور معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد کشور بصورت وبینار برگزار شد.

مسئول امور بین الملل دانشگاه آزاد کرمانشاه از افزایش علاقه دانشجویان عراقی برای تحصیل در این دانشگاه خبرداد و گفت: درحال حاضر ۹۲۹ متقاضی جدید از کشور عراق برای پذیرش در ترم بهمن ماه داریم که در تلاشیم همه آنها را جذب کنیم.

وی در خصوص چرایی افزایش تقاضای دانشجویان عراقی برای تحصیل در این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد کرمانشاه از سال ۱۳۹۷ بین المللی شد و طی این سالها توانست تعدادی دانشجوی عراقی را جذب کند و به مرور سیستم آموزش عالی این کشور با ظرفیت های دانشگاه آزاد کرمانشاه آشنا شد.

صادقی اعلام کرد: فضاهای آموزشی و آزمایشگاهی با کیفیت و هیات علمی توانمند از جمله این ظرفیت ها هستند. از طرف دیگر شرایط آب و هوایی مناسب، وجود مردمان میهمان نواز و قرابت های فرهنگی  مردم کرمانشاه با مردم عراق باعث شده تا دانشجویان عراقی علاقمند به تحصیل در این استان باشند.

وی از تلاش برای جذب دانشجوی خارجی از دیگر کشورها هم خبر داد و گفت: هر چند در حال حاضر با ترافیکی از متقاضیان عراقی برای تحصیل در دانشگاه آزاد کرمانشاه مواجه هستیم و اهتمام داریم تا کیفیت آموزشی خود را نیز حفظ و افزایش دهیم، اما با این وجود برنامه داریم در آینده دانشجویانی خارجی از دیگر کشورها را هم جذب کنیم.

مسئول امور بین الملل دانشگاه آزاد کرمانشاه درخصوص مزیت های افزایش جذب دانشجو در این دانشگاه هم گفت: این امر علاوه بر جنبه کسب و کار و مسئله اقتصادی آن، از نظر تبادلات فرهنگی، انتقال و تجاری سازی دانش و … تاثیرگذار خواهد بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16483
  • 77 بازدید