• امروز : چهارشنبه - ۶ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 26 January - 2022

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه قفقاز ترکیه

  • کد خبر : 7309
  • ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه قفقاز ترکیه

به گزارش پاتاق نیوز، با هدف گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی، دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه قفقاز در کشور ترکیه نسبت به انعقاد تفاهم نامه ای درخصوص تبادل استاد و دانشجو و سایر جنبه های همکاری‌های علمی و بین المللی اقدام نموده و متن تفاهم نامه به امضاء روسای دو دانشگاه رسید.  از محورهای مهم این […]

به گزارش پاتاق نیوز، با هدف گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی، دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه قفقاز در کشور ترکیه نسبت به انعقاد تفاهم نامه ای درخصوص تبادل استاد و دانشجو و سایر جنبه های همکاری‌های علمی و بین المللی اقدام نموده و متن تفاهم نامه به امضاء روسای دو دانشگاه رسید.

 از محورهای مهم این تفاهم‌نامه‌ می‌توان به تبادل استادان و محققان متخصص، ایجاد فرصت‌های شغلی و حمایت از کارآفرینان در قالب پروژه‌های صنعتی مشترک اشاره کرد.برگزاری سمینارها، کارگاه‌های آموزشی، وبینارها و کنفرانس‌های علمی برای تحقق موضوعات مورد علاقه، از دیگر تفاهمات طرفین است. دانشگاه قفقاز که در کشور ترکیه مستقر می باشد در تیر ماه سال ۱۳۷۱ تاسیس و در آبان ماه همان سال با انتصاب ریاست شروع به کار نموده است. این دانشگاه فعالیت خود را با انتقال یک دانشکده از دانشگاه آتاتورک، با ۲۴۵ دانشجو و ۴۰ نفر هیات علمی آغاز نمود. اکنون این دانشگاه با داشتن بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو در حال پیشرفت سریع بوده و دارای شش دانشکده اصلی، سه مؤسسه، سه کالج جانبی، چهارکالج حرفه ای و چندین مرکز تحقیقاتی می باشد.

گفتنی است طرفین ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه، خواستار همکاری‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف علمی شدند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7309
  • 228 بازدید

برچسب ها