• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
معاون استاندار کرمانشاه:

امنیت روانی مردم نباید آسیب ببیند

  • کد خبر : 14744
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
امنیت روانی مردم نباید آسیب ببیند
معاون سیاسی امنیتی استانداری با اشاره به حادثه سرقت خشونت بار هفته گذشته در کرمانشاه تاکید کرد: نباید گذاشت که اعتماد و اطمینان جامعه نسبت به تامین امنیت خدشه دار شود.

به گزارش پاتاق نیوز، حسین خوش اقبال در جلسه کمیسیون سرقت استان با قدردانی از تلاش‌های نیروی انتظامی، پشتیبانی دستگاه قضایی و مجموعه نیرو‌های حافظ امنیت در استان گفت: نتیجه زحمات و تلاش‌های فراوانی که انجام شده باید امنیت روانی و اطمینان عمومی به وجود حاکمیت قانون باشد از این رو تقویت احساس امنیت ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه احساس ناامنی زیانی به مراتب بیشتر از خود ناامنی دارد افزود:انتظار می‌رود که در موضوع پیشگیری و مقابله با سرقت با بهره گیری از سرمایه‌ها و ظرفیت‌های اجتماعی، هم اندیشی دانشگاه‌ها و رسانه ها، با اهتمام بیشتری دنبال شود.

معاون استاندار کرمانشاه با ابراز تاسف از تصاویر مربوط به سرقت همراه با خشونت که هفته گذشته در کرمانشاه روی داد گفت: این اتفاق با مرام و منش پهلوانی و خصوصیت غیرتمندی کرمانشاهیان منافات داشته و موجب جریحه دار شدن احساسات عمومی شده است.

خوش اقبال تصریح کرد: ما مسئول تامین امنیت روانی مردم هستیم و مردم از ما توقع برخورد جدی‌تر و سریع تری در قبال این حوادث دارند و اطلاع رسانی بموقع و سریع را طلب می‌کنند.

وی با اشاره به انتشار ویدئویی از سرقت دیگر در استان اظهار داشت:تصاویر این ویدئو به وضوح گویاست که مربوط به کرمانشاه نیست، اما در فضای مجازی بنام استان منتشر شده از این رو از مردم تقاضا داریم اخبار را از مبادی و کانال‌های رسمی دریافت کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری خاطرنشان کرد:اثر انتشار و دامن زدن به اخبار منفی موجب فراری دادن سرمایه گذاری‌ها می‌شود و روند توسعه استان را ناهموار می‌کند.

خوش اقبال اظهار داشت: با توجه به شرایط روانی جامعه که از شرایط بیماری کرونا و تنگنا‌های اقتصادی ناشی می‌شود می‌طلبد با همفکری علما، دانشگاهیان و رسانه‌ها امنیت روانی مردم تقویت شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14744
  • 142 بازدید