• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021
امام جمعه پاوه:

امنیت و رشد علمی کشور از برکات انقلاب اسلامی است

  • کد خبر : 15875
  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
امنیت و رشد علمی کشور از برکات انقلاب اسلامی است
پاوه - امام جمعه پاوه با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی خیرات و برکات زیادی داشته که امنیت و رشد علمی از مهمترین این برکات است و وضعیت امروز کشور ما نسبت به ۴۲ سال گذشته قابل مقایسه نیست.

به گزارش پاتاق نیوز، ماموستا ملاقادرقادری در خطبه های نماز جمعه این هفته پاوه افزود: امروز در دورافتاده‌ترین مناطق کشور شاهد پرورش یافتن شخصیت‌های علمی هستیم و از لحاظ امنیت نیز می توان آزادانه در تمام نقاط کشور گذران کنیم.

وی تصریح کرد: استقلال کشور، خدمات رسانی در حوزه صنعت آب، برق و گاز و توفیقات نیروهای مسلح در بسیاری از امور از دیگر برکات انقلاب اسلامی است.

امام جمعه‌ پاوه با اشاره به آثار جنگ هشت ساله و آثار آن بر زندگی مردم ما تاکید کرد، برخی از روستاهای نوارمرزی که بر اثر جنگ تحمیلی خالی از سکنه شده اند، هنوز بازسازی نشده اند و این از مشکلاتی است که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند.

وی ادامه داد: شیوع کرونا در یک سال گذشته و محاصره ظالمانه اقتصادی آمریکا از جمله مهمترین مشکلاتی است که کشور با آن مواجه است که بر زندگی مردم اثرات منفی داشته است.

ماموستا قادری گفت: ضعف مدیریت و انجام کارهای بدون کارشناسی در بعضی از امور نیز از جمله مشکلاتی است که در کشور و منطقه با آن مواجه هستیم.

وی اظهار داشت: در دولت های نهم و دهم ساخت هزار و ۲۰۰ واحد مسکن مهر در پاوه آغاز شده که به دلیل عدم برنامه ریزی اصولی و کارشناسی تاکنون ۱۵۰ واحد آن واگذار شده و پروژه آب هانی کوان (تأمین آب شرب شهر پاوه) نیز بعد از حدود یک دهه هنوز به پاوه نرسیده و امروز شاهد قطعی هشت ساعته آب در این شهر هستیم.

خطیب جمعه پاوه افزود: ۴۲ سال از عمر انقلاب اسلامی گذشته و ایجاد اشتغال، رفاه معیشتی و تسهیل زمینه ازدواج از توقعات به حق نسل جوان کشور است و باید برای تحقق آنها تلاش کنیم.

ماموستا قادری در پنجمین جمعه متوالی به نقش خانواده ها در تعالی و سالم سازی جامعه اشاره کرد و گفت: ماهواره، رسانه های مجازی و سایت های غیراسلامی اثرات منفی بر خانواده ها گذاشته و کانون خانواده ها را نشانه گرفته است.

وی اضافه کرد: باوجود تبلیغات منفی دشمنان در خصوص پایمال شدن حقوق زنان، دین مبین اسلام مخالف از هم پاشیدگی کانون خانواده ها است و حقوق و جایگاه ویژه ای برای زنان تعریف کرده است.

امام جمعه پاوه ادامه داد: مردان حق مدیریت بر خانواده را دارند و در این راستا باید قدردان زنانی باشیم که صالح، درست کار، مومن و حافظ شرف و ناموس خانواده ها هستند.

ماموستا قادری گفت: در سه سال گذشته در شهرستان پاوه، ۲۷۰ فرزند به دلیل متارکه و طلاق یا از پدر و یا از مادر جدا شده اند و همه ما آحاد جامعه و به ویژه روحانیون مکلف به امر به معروف و نهی از منکر هستیم و نباید به وضع فعلی خانواده ها راضی باشیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15875
  • 111 بازدید