• امروز : چهارشنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 4 - جماد أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 8 December - 2021

امکان بازدید از نقش برجسته بیستون فراهم می‌شود

  • کد خبر : 9387
  • ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
امکان بازدید از نقش برجسته بیستون فراهم می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، شرایط بازدید از کتیبه و نقش برجسته جهانی داریوش هخامنشی در بیستون برای کلیه گردشگران فراهم خواهد شد. امید قادری در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از آثار تاریخی بیستون گفت: با استفاده از ظرفیت گردشگری می توان رونق و پویایی […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، شرایط بازدید از کتیبه و نقش برجسته جهانی داریوش هخامنشی در بیستون برای کلیه گردشگران فراهم خواهد شد.
امید قادری در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از آثار تاریخی بیستون گفت: با استفاده از ظرفیت گردشگری می توان رونق و پویایی مطلوبی در اقتصاد منطقه ایجاد کرد. 
او افزود: با مشارکت بخش خصوصی امکان بازدید گردشگران از نقش برجسته و کتیبه بیستون براساس طراحی مدرن فراهم خواهد شد. 
قادری ادامه داد: در محوطه تاریخی بیستون با اجرای نورپردازی جذابیت های بیشتری برای جذب گردشگردی و رونق اقتصاد منطقه ایجاد می شود. 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه تصریح کرد: بعد از ثبت جهانی بیستون مستندنگاری، حفاظت، مرمت و بهسازی آثار تاریخی این منطقه در دستور کار قرار گرفته و باید به کیفیت محیطی و خدمات نیز توجه شود. 
مجموعه تاریخی بیستون در جنوب غربی شهر بیستون واقع شده و در ۲۲ تیر ماه سال ۱۳۸۵ به شماره ثبت ۱۲۲۲ در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9387
  • 162 بازدید

برچسب ها