• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

امکان تردد زائران ایرانی با گذرنامه موقت فراهم است

  • کد خبر : 8593
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
امکان تردد زائران ایرانی با گذرنامه موقت فراهم است

به گزارش پاتاق نیوز، معاون وزیر کشور عراق از فراهم بودن امکان تردد زائران ایرانی به این کشور با گذرنامه موقت برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خبر داد.“محمد بدر” در جلسه ستاد اربعین استان کرمانشاه که در پایانه خسروی برگزار شد، اظهار داشت: تلاش های زیادی برای برقراری امنیت در مناطق مختلف عراق صورت گرفته […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون وزیر کشور عراق از فراهم بودن امکان تردد زائران ایرانی به این کشور با گذرنامه موقت برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خبر داد.
“محمد بدر” در جلسه ستاد اربعین استان کرمانشاه که در پایانه خسروی برگزار شد، اظهار داشت: تلاش های زیادی برای برقراری امنیت در مناطق مختلف عراق صورت گرفته و هم اکنون مسیر بغداد به سامرا کاملا امن است.
وی ادامه داد: همچنین با تلاش های صورت گرفته مسیر منذریه به بغداد نیز در امنیت کامل قرار دارد.
بدر با تاکید بر اینکه نیروهای عراقی همه تلاش خود را به کار بسته اند تا زائران ایرانی در امنیت کامل بتوانند در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند،گفت:  امکان تردد زائران ایرانی به این کشور با گذرنامه موقت برای شرکت در مراسم اربعین حسینی وجود دارد.
معاون وزیر کشور جمهوری عراق یادآور شد: طبق آخرین آماری که رئیس گذرنامه این کشور اعلام کرده تاکنون حدود ۲۸۷ هزار زائر ایرانی به عراق سفر کرده اند.
وی در پایان از تلاش و همکاری جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد زیرساخت ها و تعامل با طرف عراقی در بحث تردد زائران اربعین نیز قدردانی کرد.

استان دیالی عراق ظرفیت پذیرش ۲۰ هزار زائر در روز را دارد

عضو شورای استان دیالی و مسئول ستاد زائران اربعین نیز در این دیدار گفت: ما آمادگی کامل را در استان دیاله برای پذیرش ۲۰ هزار زائر به صورت روزانه داریم.
“قاسم المعموری” تصریح کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا همه زائرانی که قصد زیارت کربلای معلا را دارند به این آرزوی معنوی خود برسند.
وی افزود: کشور عراق  اتوبوس هایی را برای جابه جایی زوار از مرز خسروی تا بغداد در نظر گرفته و یک استراحتگاه نیز در جدید الشط برای زائران مشخص شده است.

شعار امسال اربعین الحسین یجمعنا است

وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز گفت: شعار پارسال اربعین “حب الحسین یجمعنا” بود که این شعار امسال به “الحسین یجمعنا” تغییر یافته است.
سردار “مصطفی مرادیان” افزود: بازگشایی مرز خسروی یکی از خواسته های مهم بین ۲ کشور ایران و عراق بود که بعد از ۶ سال تعطیلی این مهم انجام شد.
وی اظهار داشت: هفته گذشته توافقات خوبی با طرف عراقی در رابطه با تردد زائران داشتیم که ۲ کمیته امنیتی و اداری پشتیبانی برای این مهم تشکیل شد و تصمیماتی گرفتند.
سردار مرادیان تاکید کرد: به لحاظ امنیتی با حضور نیروهای ارتش، امنیتی و حشدالشعبی مشکلی وجود ندارد و امنیت خوبی در مسیر داریم.
وی همچنین از تلاش مسئولان ایران و عراق برای خدمات رسانی مطلوب به زائران خبرداد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8593
  • 290 بازدید

برچسب ها