• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه:

انتخابات در کرمانشاه به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود/ تجهیز شعب اخذ رای به دستگاه احراز هویت

  • کد خبر : 17355
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵
انتخابات در کرمانشاه به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود/ تجهیز شعب اخذ رای به دستگاه احراز هویت
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه یکی از هشت شهر کشور است که صفر تا ۱۰۰ انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، جلیل بالایی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: فرایند انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در دوبازده زمانی اعلام شد.

وی ادامه داد: انتخابات شورای اسلامی شهر از تاریخ ۲۰ اسفندماه شروع شد که تاکنون چند مرحله همچون ثبت‌نام از داوطلبان، استعلام از مراکز چهارگانه، بررسی صلاحیت‌ها از هیأت‌های اجرایی را پشت‌سر گذاشتیم و در آستانه مرحله بررسی صلاحیت توسط هیأت نظارت ردصلاحیت شدگان هستیم.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه تصریح کرد: خوشبختانه علی‌رغم همه تلاش‌های ناموفق دشمنان در زدن به طبل عدم مشارکت، یک‌هزار و ۱۱۱ نفر داوطلب برای ۱۸۲ کرسی در ۳۴ شهر استان کرمانشاه ثبت‌نام کردند که این نشان از این دارد که مردم قانون اساسی را باور دارند و کمان‌کان اعتقاد دارند که باید اداره امور محلی شهرها به دست خود آن‌ها باشد.

وی خاطرنشان کرد: در بررسی صلاحیت‌ها در هیأت‌های اجرایی ۹۴ درصد تایید صلاحیت شدند و یک‌هزار و ۱۰ نفر به مرحله بعد رفتند.

بالایی افزود: رد صلاحیت‌ شدگان از روز نهم تا آخر وقت اداری امروز فرصت دارند اعتراض خود را به دبیرخانه  هیأت نظارت استان اعلام کنند و در این مرحله هم هیأت نظارت ۱۰ روز فرصت دارند که صلاحیت‌ها را بررسی و نتیجه را به فرمانداری‌ها اعلام می‌کنند و چنانچه افرادی توسط این هیأت هم ردصلاحیت شدند، می‌توانند اعتراض خود را به هیأت عالی نظارت اعلام کنند.

وی در ادامه اشاره‌ای به تخلفات انتخاباتی در خصوص احراز هویت رأی‌دهندگان داشت و از کمک دانش فناوری اطلاعات برای جلوگیری از این قبیل تخلفات سخن گفت و افزود: دستگاه احراز هویت بر خطر در شعبه اخذ رأی نصب می‌شود که در کمتر از ۲ ثانیه واجد شرایط بودن فرد رأی‌دهنده را مشخص می‌کند.

بالایی در خصوص راهکار جلوگیری از تخلفات شمارش آرا، اعلام نتیجه و تخلفات در حین روز اخذ رای، اضافه کرد: خوشبختانه کرمانشاه یکی از هشت شهر کشور است که صفر تا ۱۰۰ انتخابات به صورت الکترونیکی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «علاج دردهای کشور حضور گسترده مردم و انتخاب فرد اصلح است»، گفت: این مردم هستند که با انتخاب خود تولید قدرت برای حکومت در عرصه بین‌المللی می‌کنند و هم موجبات تغییرات اساسی مدیریتی، تغییر مدیران و نخبگان را فراهم می‌کنند لذا ضرورت دارد با تحقیقات و بررسی فرد اصلح را انتخاب کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17355
  • 126 بازدید