• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

انتخاب سریعتر شهردار توسط شورای شهر کرمانشاه ضروری است

  • کد خبر : 2222
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
انتخاب سریعتر شهردار توسط شورای شهر کرمانشاه ضروری است

به گزارش” پاتاق نیوز “به نقل از روابط عمومی استانداری، مهندس مهردادسالاری در کارگروه راهبردی که با حضور فرماندار و تعدادی از اعضای شورای شهر کرمانشاه برگزار شد با تاکید بر ضرورت پیگیری و تصمیم گیری ها در خصوص پروژه های شهری در زمان کوتاهتر، اظهار داشت: مسائل و تصمیمات شهری نیازمند تصمیم گیری سریع […]

به گزارش” پاتاق نیوز “به نقل از روابط عمومی استانداری، مهندس مهردادسالاری در کارگروه راهبردی که با حضور فرماندار و تعدادی از اعضای شورای شهر کرمانشاه برگزار شد با تاکید بر ضرورت پیگیری و تصمیم گیری ها در خصوص پروژه های شهری در زمان کوتاهتر، اظهار داشت: مسائل و تصمیمات شهری نیازمند تصمیم گیری سریع و به موقع است لذا شورای شهر و شهرداری باید باتصمیم گیری های به موقع و در زمان کم، در تحقق پروژه ها جهت ارائه خدمات مطلوب به شهروندان تلاش کنند.

مهندس سالاری درادامه افزود: متاسفانه سطح مداخلات اعضای شورای شهر در امور اجرایی شهرداری افزایش یافته است لذا ضرورت دارد شورای شهر اختیارات شهردار منتخب خود را افزایش داده و تمامی وظایف اجرایی صرفاً توسط شهرداری انجام شود.

مقام عالی حوزه عمرانی استان تاخیر در تصمیم گیری ها در شورای شهر را باعث نارضایتی شهروندان دانست و گفت:متاسفانه بعضی از لوایح چندین ماه در کمیسیون های تخصصی شورا جهت تصمیم گیری معطل می ماند و این باعث نارضایتی شهروندان می شود.

وی افزود: شورا باید لوایح شهرداری را سریعا بررسی و درخصوص آنها تصمیم گیری کند تا شهروندان سردرگم نشوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تصریح کرد: بررسی پیشنهادات سرمایه گذاران بخش خصوصی و شهرداری و همچنین مشارکت ها با شهرداری باید به موقع صورت گیرد زیرا طولانی شدن زمان بررسی باعث عدم جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری آنها دراستان های دیگر می شود.

وی با تاکید بر ضرورت تسریع در انتخاب شهردار توسط اعضای شورای شهر، گفت: ما به موضوع انتخاب شهردار ورود نمی کنیم و برای نظر اعضا ی شورا احترام قائل هستیم زیرا از اختیارات شوراست که شهردار را انتخاب کند اما اداره شهرداری با سرپرست تنها خروجی کوتاه مدت دارد و بیشتر به انجام امورات جاری پرداخته و از برنامه های بلند مدت غفلت می شود.

مهندس سالاری با تاکید بر ضرورت ساماندهی دستفروشان بیان داشت:وظیفه شهرداری است که با حفظ کرامت دستفروشان توأم با ایجاد انضباط ، آنها را ساماندهی و از معابر به مکان های مشخص شده منتقل کند.

وی همچنین افزود: پیامد های و معضلات اجتماعی، سدمعبر و ایجاد ترافیک….در شهر ناشی از عدم انجام وظایف قانونی توسط شهرداری است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2222
  • 341 بازدید

برچسب ها