• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

انتخاب غیرقانونی شهردار یا فرار روبه جلو؟؟

  • کد خبر : 3067
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
انتخاب غیرقانونی شهردار یا فرار روبه جلو؟؟

به گزارش” پاتاق نیوز “ نشست علنی روز گذشته شورای اسلامی شهر با دستور کار انتخاب شهردار برگزار شد. به گفته رئیس شورای اسلامی شهر ، این نشست با حضور ۱۱ عضو رسمیت داشت که ۴ عضو از اواسط جلسه(سیدحجت موسوی اجاق_سخنگوی شورا، ابراهیم مرادی_نایب رئیس شورا، سیداحسان احسانی-عضو و سید پیمان موسوی -عضو) نشست […]

به گزارش” پاتاق نیوز “ نشست علنی روز گذشته شورای اسلامی شهر با دستور کار انتخاب شهردار برگزار شد.
به گفته رئیس شورای اسلامی شهر ، این نشست با حضور ۱۱ عضو رسمیت داشت که ۴ عضو از اواسط جلسه(سیدحجت موسوی اجاق_سخنگوی شورا، ابراهیم مرادی_نایب رئیس شورا، سیداحسان احسانی-عضو و سید پیمان موسوی -عضو) نشست را ترک کرده و از صحن علنی شورا خارج شدند.
اما جناب امیری ریاست جدید شورا با آگاهی نسبت به اینکه جلسه با ۷ عضو از رسمیت می افتد ضمن تذکر منشی جلسه (میثم موسوی اجاق) فرآیند رای‌گیری انتخاب شهردار را برگزار و در پایان علی حیدر کرمی را با ۶ رای شهردار اعلام می کند.
بعد از این اعلام ۴ عضو خارج شده از جلسه و منشی جلسه نسبت به غیرقانونی بودن این انتخاب اعتراض کرده و انتخاب شهردار در یک جلسه غیررسمی را باطل می دانند.
غلامرضا امیری رئیس شورای اسلامی شهر در گفتگو با روزنامه باختر با اعلام اینکه رای‌گیری با ۷ عضو انجام گرفته علی‌حیدر کرمی را شهردار معرفی میکند.
نکته جالب اینجاست این اتفاقات در حالی رخ داده که طبق قانون شورای اسلامی شهر کرمانشاه با ۱۱ عضو برای برگزاری جلسات رسمی نیاز به حضور حداقل ۸ عضو دارد.
باید نشست و دید فرمانداری در مقابل این مصوبه غیرقانونی چه واکنشی نشان می دهد ؟
پاتاق نیوز به عنوان رسانه مردمی از ریاست شورای اسلامی شهر که نماینده مردم در شوراست می خواهد با مردم بی پرده سخن بگوید و هدف از این اقدام را شرح دهد؛
آیا این اقدام یک فرار رو به جلو نیست برای خارج شدن از فشار افکار عمومی نسبت به ناتوانی شورای شهر در انتخاب شهردار؟؟

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3067
  • 291 بازدید

برچسب ها