• امروز : دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 24 January - 2022

انتظار داریم توجه ویژه‌ای به طرح‌های آزادراهی کرمانشاه شود

  • کد خبر : 12038
  • ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
انتظار داریم توجه ویژه‌ای به طرح‌های آزادراهی کرمانشاه شود

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه روند فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه همدان – کرمانشاه را مطلوب ندانست. هوشنگ بازوند در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با انتقاد از روند فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه همدان – کرمانشاه، اظهار کرد: علی رغم […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه روند فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه همدان – کرمانشاه را مطلوب ندانست.

هوشنگ بازوند در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با انتقاد از روند فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای احداث آزادراه همدان – کرمانشاه، اظهار کرد: علی رغم تمایل چندین سرمایه گذار، تاکنون اقدام خاصی در این خصوص انجام نشده است.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه استان کرمانشاه انتظار داریم توجه ویژه‌ای به طرح های آزادراهی استان شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه از تخصیص ۵۲ میلیارد تومان کمک فنی و اعتبار به طرح های تولیدی و اشتغالزای استان خبر داد و گفت: در راستای تحقق جهش تولید، ۵۲ میلیارد تومان کمک های فنی و اعتباری به عنوان مشوق سرمایه گذاری به طرح های اشتغالزای استان اختصاص یافت.

بازوند به شیوه توزیع اعتبارات کمک های فنی و اعتباری استان اشاره و اظهار داشت: مشوق های سرمایه گذاری ابزاری مطلوب برای افزایش اشتغالزایی است و دستگاه‌های اجرایی این موضوع را باید مدنظر قرار دهند. این اعتبارات باید به گونه‌ای به سرمایه گذاران تعلق گیرد که سبب جهش تولید و اشتغالزایی شود و فرمانداران هم نظارت ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه مشوق  وحامی سرمایه گذاری هستیم، گفت: دستگاه‌های اجرایی مجاز هستند بر اساس اعتبارات توزیعی تا ۵۰ درصد سود بانکی تسهیلات سرمایه گذاری را از محل اعتبارات دولتی پرداخت کنند که به یقین با چنین طرح های حمایتی میل به سرمایه گذاری افزایش می یابد.

بازوند در ادامه به لزوم تسریع در انجام هماهنگی و همکاری وزارتخانه های صمت و راه و شهرسازی برای حل مشکلات دهکده لجستیک کرمانشاه اشاره کرد و افزود: کرمانشاه جزو ۱۲ استان دارای مصوبه راه‌اندازی دهکده لجستیک در کشور انتخاب شده و با توجه به طی مراحل واگذاری زمین به راه آهن، تسریع در روند فعالیت ها جهت انجام امور مربوطه به عنوان ظرفیتی برای ایجاد اشتغال و توسعه استان ضروری است و نیاز است موضوع تأمین منابع مالی با همکاری وزارت صمت و راه و شهرسازی حل شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12038
  • 131 بازدید

برچسب ها