• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

انتقام‌گیری از همکار با ساخت صفحه غیراخلاقی مجازی

  • کد خبر : 3855
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
انتقام‌گیری از همکار با ساخت صفحه غیراخلاقی مجازی

به گزارش پاتاق نیوز، علی کریمی اظهار داشت: یک شهروند کرمانشاهی به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد که شخصی ناشناس با نام و عکس وی صفحه اینستاگرامی ایجاد و در صفحه مذکور اقدام به درج تصاویر مستهجن کرده است که این کار باعث هتک‌ حیثیت وی در بین همکاران و آشنایانش شده است. وی […]

به گزارش پاتاق نیوز، علی کریمی اظهار داشت: یک شهروند کرمانشاهی به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد که شخصی ناشناس با نام و عکس وی صفحه اینستاگرامی ایجاد و در صفحه مذکور اقدام به درج تصاویر مستهجن کرده است که این کار باعث هتک‌ حیثیت وی در بین همکاران و آشنایانش شده است.
وی افزود: پس از اخذ مستندات و اظهارات شاکی، با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم که همکار شاکی بود، شناسایی و با اخذ دستور قضائی دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: در بازجویی‌های اولیه متهم سعی می‌کرد با اظهارات ضد و نقیض خود را بی‌گناه جلوه دهد و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند ولی در مواجهه با مستندات و مدارک نهایتا به بزه ارتکابی معترف و دلیل این کار را تخریب چهره همکارش در محل کار به خاطر حسادت و انتقام گیری عنوان کرد.
سرهنگ کریمی تصریح کرد: برابر ماده ۷۴۵ قانون جرایم رایانه‌ای هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی فیلم، صوت، فیلم خصوصی یا خانوادگی دیگری را منتشر کند به نحوی که موجب هتک حیثیت او شود به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال و یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
وی در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: عدم انتشار تصاویر خصوصی در شبکه اجتماعی فقط مختص به زنان و دختران نیست، آقایان نیز باید در خصوص انتشار تصاویر خصوصی در این فضا با احتیاط رفتار کرده و تصویری که انتشار می‌تواند باعث شرمساری شود خودداری کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3855
  • 359 بازدید

برچسب ها