• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

انجام بیش از ۵ هزار نمونه گیری میکروبی از مخازن تأمین آب

  • کد خبر : 13162
  • ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
انجام بیش از ۵ هزار نمونه گیری میکروبی از مخازن تأمین آب

به گزارش پاتاق نیوز، در مهر ماه امسال ۵ هزار و ۱۳۶ نمونه گیری میکروبی از شبکه توزیع و مخازن تامین اب در مناطق شهری و روستایی استان انجام شده است. سرپرست دفتر پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان گفت: بر اساس دستورالعمل‌های موجود جهت رعایت استاندارد‌های لازم، از مخازن ذخیره و […]

به گزارش پاتاق نیوز، در مهر ماه امسال ۵ هزار و ۱۳۶ نمونه گیری میکروبی از شبکه توزیع و مخازن تامین اب در مناطق شهری و روستایی استان انجام شده است.

سرپرست دفتر پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان گفت: بر اساس دستورالعمل‌های موجود جهت رعایت استاندارد‌های لازم، از مخازن ذخیره و شبکه توزیع اب شرب به صورت دوره ای نمونه برداری و آزمایش‌های میکروبیولوژی از نظر ریز الاینده‌های آلی و معدنی بر روی نمونه‌ها انجام می‌شود.

بیگوند افزود: تمام مخازن ذخیره هر ماه باید مورد آزمایش‌های میکروبی قرار گیرند و از نظر مواد شیمیایی موجود در منابع آب هر ۶ ماه و از نظر فلزات سنگین نیز هر دوسال بر روی نمونه ها آزمایش انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شبکه توزیع آب نیز به ازای هر ۵ هزار نفر یک نمونه میکروبی انجام می‌شود.
سرپرست دفتر پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان به کلر زنی منابع و مخازن تامین آب نیز اشاره کرد و گفت: مخازن ذخیره آب شهری و روستایی استان در ۳۹۰ محل کلر زنی می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13162
  • 96 بازدید

برچسب ها