• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

انجام روزانه ۵۰۰ تست “کرونا” در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 10217
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
انجام روزانه ۵۰۰ تست “کرونا” در استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از انجام روزانه حدود ۵۰۰ تست کرونا در استان خبر داد و گفت: تلاش داریم این تعداد را به هزار آزمایش در روز برسانیم. دکتر وحیدرضا مرادی اظهار داشت: از هشتم فروردین ماه امسال انجام تست PCR کرونا برای بیماران سرپایی کم علامت و افراد مشکوک در دو […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از انجام روزانه حدود ۵۰۰ تست کرونا در استان خبر داد و گفت: تلاش داریم این تعداد را به هزار آزمایش در روز برسانیم.

دکتر وحیدرضا مرادی اظهار داشت: از هشتم فروردین ماه امسال انجام تست PCR کرونا برای بیماران سرپایی کم علامت و افراد مشکوک در دو استان کرمانشاه و زنجان آغاز شد و هر روزه بر تعداد این آزمایشات در استان افزوده می‌شود.
وی افزود: ین آزمایش برای افرادی انجام می‌شود که یا کم علامت بوده و یا با افراد مبتلا به کرونا در تماس هستند، تا بتوانیم از این طریق مبتلایان بی علامت و کم علامت کرونا را در استان شناسایی کنیم.
دکتر مرادی خاطرنشان کرد: هدف از شناسایی این افراد، قرنطینه و ایزوله کردن آنهاست تا از این طریق بتوانیم به نحو موثری بیماری را در سطح جامعه کنترل کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هرچه انجام آزمایشات و بیماریابی کرونا تقویت شود، کنترل این بیماری در سطح جامعه هم بهبود می‌یابد.
وی تصریح کرد: با ادامه تردد‌های غیرضروری با افزایش مبتلایان مواجه می‌شویم و مردم باید بدانند که کرونا هنوز در سطح جامعه جولان می‌دهد و باید مراقبت‌های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.
دکتر مرادی اظهار داشت: در حال حاضر تعداد مبتلایان بستری کرونا در استان وضعیت ثابتی دارد، اما هیچ چیزی قابل اطمینان نیست که این روند ادامه داشته باشد و اگر مردم احتیاط نکنند، قطعا افزایش مبتلایان را شاهد خواهیم بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10217
  • منبع : علوم پزشکی
  • 159 بازدید

برچسب ها