• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

انجام موفق طرح «شهید سلیمانی» در کرمانشاه/ ۳۰۰ هزار بیمار دوباره غربالگری کرونا می‌شوند

  • کد خبر : 15185
  • ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲
انجام موفق طرح «شهید سلیمانی» در کرمانشاه/ ۳۰۰ هزار بیمار دوباره غربالگری کرونا می‌شوند
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه گفت: از امروز یک جمعیت ۳۰۰ هزار نفری از افراد پرخطر دارای بیماری زمینه‌ای و سالمندان، یک بار دیگر به صورت حضوری یا تلفنی در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ویروس غربالگری می‌شوند.

به گزارش پاتاق نیوز، رضا منصوری امروز در جمع اصحاب رسانه، در خصوص طرح شهید قاسم سلیمانی به صورت محله‌محور اظهار داشت: از ابتدای طرح شهید سلیمانی که نزدیک به یک ماه است از این طرح می‌گذرد، شاهد کاهش بسیار چشمگیری و اعجاب‌انگیزی در تمامی آمار و شاخص‌های مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان بوده‌ایم.

وی ادامه داد: علی‌رغم اینکه در طرح شهید سلیمانی قرار بر این بود که در یک ماهه اول تقریبا ۳۰ درصد و طی سه ماهه ۹۰ درصد کاهش آمار فوتی و بستری را داشته باشیم، خوشبختانه تا به امروز ما در بعضی از شاخص‌ها تا ۷۰ درصد کاهش آمار داشته‌ایم.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: آمار بستری‌های کرونایی استان که در اواخر آبان‌ماه به یک‌هزار و ۲۶۰ نفر رسیده بود، الان به یک‌ششم این تعداد یعنی به حدود ۲۲۰ نفر کاهش یافته و آمار فوتی‌ها هم کاهش چشمگیری داشته است و این نتیجه با همکار ی خوب مردم با این طرح است.

وی اضافه کرد: در این طرح افرادی که پی‌سی‌آر مثبت می‌شوند با مراجعه حضوری به منازل آن‌ها یا به صورت تلفنی مشکلات آن‌ها در زمینه درمانی و معیشتی رسیدگی می‌شود.

منصوری اضافه کرد: این طرح با تفاهمنامه وزارت بهداشت و سازمان بسیج برای در ۲۰ آبان‌ماه بریا یک بازده چهار تا ۶ ماهه تعریف شده که قاعدتا تا اردیبهشت‌ماه باید ادامه داشته باشد، ولی اگر تا اردیبهشت‌ماه به حد و مرز در نظر گرفته نرسیم و آمارها کاهش نیابد، امکان دارد در سال آینده هم تمدید شود.

وی در پایان از انجام غربالگری کرونا برای ۳۰۰ هزار بیمار پرخطر و زمینه‌ای استان خبر داد و گفت: از امروز یک جمعیت ۳۰۰ هزار نفری از افراد پرخطر دارای بیماری زمینه‌ای و سالمندان، یک بار دیگر به صورت حضوری یا تلفنی در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ویروس غربالگری می‌شوند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15185
  • 154 بازدید