• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

انسولین قلمی در داروخانه‌های منتخب کرمانشاه موجود است

  • کد خبر : 11434
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
انسولین قلمی در داروخانه‌های منتخب کرمانشاه موجود است

به گزارش پاتاق نیوز ، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در دو داروخانه دولتی کرمانشاه انسولین قلمی موجوداست، ولی طبق سهمیه با نسخه پزشک متخصص در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. قباد محمدی با اشاره به فعالیت ۳۰۰ داروخانه در کرمانشاه، اظهار داشت: امسال ۳۱ مجوز تاسیس داروخانه در شهر کرمانشاه و هر شهرستان […]

به گزارش پاتاق نیوز ، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در دو داروخانه دولتی کرمانشاه انسولین قلمی موجوداست، ولی طبق سهمیه با نسخه پزشک متخصص در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

قباد محمدی با اشاره به فعالیت ۳۰۰ داروخانه در کرمانشاه، اظهار داشت: امسال ۳۱ مجوز تاسیس داروخانه در شهر کرمانشاه و هر شهرستان یک داروخانه صادر شده است.

وی در خصوص وضعیت داروهایی موثر بر درمان کرونا در استان، گفت: جدیدترین داروهایی که در سطح بین‌المللی و تحقیقات ثابت شده در درمان کرونا موثر است در بیمارستان‌های استان موجود و در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد به‌طوری که در کاهش آمار مرگ و میر موثر است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه جدیدترین تجهیزات پزشکی که در درمان بیماری استفاده می‌شود در استان مهیا و در اختیار بیمارستان‌ها قرار دارد، گفت: خوشبختانه استان مشکلی در تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماری ویروس کرونا ندارد.

وی در مورد کمبود انسولین قلمی در استان، گفت: این کمبود کشوری است، اما ما همیشه در داروخانه‌های خاص به خصوص دو داروخانه دولتی کرمانشاه این قلم دارو را موجود داریم ولی طبق سهمیه با نسخه پزشک متخصص در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

وی از نظارت مستمر متولیان غذا و داروی استان بر داروخانه‌های استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۵۹۰ بازرسی از داروخانه‌های استان انجام شده که ۵۵ تخلف شامل نبود مسئول فنی در داروخانه، و داروهای تارخ مصرف گذشته و داروی غیرمجاز کشف شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11434
  • 187 بازدید

برچسب ها