• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

انفجار لوله انتقال گاز اتیلن غرب به علت رانش زمین

  • کد خبر : 5772
  • ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶

به گزارش پاتاق نیوز، انفجار مهیبی ساعتی پیش در حوالی بخش سرفیروزآباد به سمت بوژان رخ داد که ظاهراً این انفجار مربوط به خط لوله انتقال گاز اتیلن غرب بوده است. فضل الله رنجبر، فرماندار کرمانشاه ضمن تأیید این موضوع اظهار داشت: به محض اطلاع توسط دهیار منطقه به شرکت گاز و نیروهای پتروشیمی اطلاع رسانی شد. وی خاطرنشان کرد: […]

به گزارش پاتاق نیوز، انفجار مهیبی ساعتی پیش در حوالی بخش سرفیروزآباد به سمت بوژان رخ داد که ظاهراً این انفجار مربوط به خط لوله انتقال گاز اتیلن غرب بوده است.

فضل الله رنجبر، فرماندار کرمانشاه ضمن تأیید این موضوع اظهار داشت: به محض اطلاع توسط دهیار منطقه به شرکت گاز و نیروهای پتروشیمی اطلاع رسانی شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طبق گفته‌های دهیار فلکه اصلی بسته شده و نیروهای شرکت گاز در منطقه هستند، در حال حاضر نیروهای اصلی برای اطفا حریق در منطقه حضور دارند که کارهای لازم جهت خاموش کردن آتش را انجام دهند.

فرماندار کرمانشاه علت این حادثه را رانش زمین در پی بارندگی‌های اخیر اعلام کرد.

انفجار خسارتی در پی نداشته است

الیاس خلج، مسئول عملیات منطقه ۴ خط اتیلن  به ارائه جزئیاتی در خصوص آتش سوزی خط لوله گاز اتیلن غرب در بخش سرفیروزآباد اشاره کرد و گفت: به خاطر بارندگی‌های اخیر در منطقه بوژان رانش زمین اتفاق افتاده و خط لوله گاز از سر جوش پاره شده و انفجاری رخ داده است.

مسئول عملیات منطقه ۴ خط اتیلن یادآور شد: خوشبختانه این انفجار در منطقه بیابانی اتفاق افتاده و مناطق مسکونی از آنجا بسیار دور هستند لذا در این راستا خسارتی به بار نیامده است.

وی با بیان اینکه آتش هنوز مهار نشده، ادامه داد: تا زمانی که گاز در لوله وجود دارد و به صورت کامل تخلیه نشده این آتش مهار نخواهد شد و تا یک یا دو ساعت آینده به خاطر اینکه گاز کمی در این حد فاصل وجود دارد این آتش خاموش خواهد شد.

خلج یادآور شد: بهترین حالت برای گاز اتیلن این است که از همانجا که لوله پاره شود بسوزد و گاز پخش نشود.

وی اظهار داشت: این گاز سمی و خطرناک نیست و هیچ گونه مشکلی را ایجاد نخواهد کرد و از فردا کار تعمیر آن را آغاز خواهیم کرد که دوباره به سرویس‌دهی برگردد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5772
  • 232 بازدید

برچسب ها