• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

انهدام ۴۲ باند توزیع مواد مخدر

  • کد خبر : 5405
  • ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
انهدام ۴۲ باند توزیع مواد مخدر

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران از کشف حدود ۲۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در کرمانشاه خبر داد و گفت: این مقدار مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا ۲۵ اسفندماه کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل مقداری رشد نشان می‌دهد. وی افزود: از ابتدای سال […]

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران از کشف حدود ۲۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در کرمانشاه خبر داد و گفت: این مقدار مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا ۲۵ اسفندماه کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل مقداری رشد نشان می‌دهد.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷ هزار و ۱۰۴ نفر در ارتباط با مواد مخدر از قاچاقچی عمده گرفته تا خرده فروشان و توزیع کنندگان با تلاش پلیس دستگیر شده‌اند.
به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه، از مجموع افراد دستگیر شده ۳ هزار و ۸۷۶ نفر خرده فروش مواد مخدر بودند که دستگیری آنها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۵ درصد رشد نشان می‌دهد.
سرهنگ دلیری تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا روز ۲۵ اسفندماه نیز ۴۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شد که ۴۰ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان می‌دهد.
وی یادآوری کرد: بخش دیگری از فعالیت پلیس در حوزه جمع آوری معتادان بود که ۲ هزار و ۵۰۸ نفر از این افراد جمع آوری و تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در ادامه به برخی آمارها در خصوص دستگیری افراد نیز اشاره کرد و گفت: ۳۱ درصد افراد دستگیر شده مصرف کننده هروئین، ۲۰ درصد مصرف کننده شیشه و ۱۸ درصد مصرف کننده تریاک بودند.
سرهنگ دلیری همچنین به میانگین سنی افراد دستگیر شده نیز اشاره کرد و گفت: ۲۲ درصد افراد دستگیر شده بین ۳۰ تا ۳۵ سال، ۱۹ درصد بین ۳۵ تا ۴۰ سال و ۱۵ درصد نیز بین ۴۰ تا ۴۵ سال سن داشته‌اند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: ۴۴ درصد کل افراد دستگیر شده دارای شغل آزاد، ۳۶ درصد بیکار و ۶ درصد نیز کارگر ساده بوده‌اند که بیشترین فراوانی را به خود اختصاص دادند.
وی تصریح کرد: مدرک تحصیلی ۴۴ درصد افراد دستگیر شده در حوزه مواد مخدر سیکل، ۲۲ درصد دیپلم و ۲۱ درصد نیز ابتدایی بوده است.
سرهنگ دلیری ادامه داد: جنسیت ۹۹ درصد افراد دستگیر شده مرتبط با بحث مواد مخدر مرد و یک درصد معادل ۹۶ نفر نیز زن بوده است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه همچنین از برپایی ۱۴۴ دوره آموزشی برای اقشار مختلف خبر داد و گفت: در این دوره‌ها ۴۰ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5405
  • 381 بازدید

برچسب ها