• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

اهداء ۱۳ دستگاه ونتیلاتور به علوم پزشکی استان کرمانشاه

  • کد خبر : 14115
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
اهداء ۱۳ دستگاه ونتیلاتور به علوم پزشکی استان کرمانشاه
طی مراسی ۱۳ دستگاه ونتیلاتور از سوی شرکت ملی نفت ایران به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اهداء شد

به گزارش پاتاق نیوز، مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به به افزایش تعداد بیماران کرونا در استان گفت: در حال حاضر تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور و مراکز درمانی در استان با کمبود دستگاه اکسیژن ساز و دستگاه‌های تنفس مصنوعی مواجه هستند. 

او در ادامه افزود: خوشبختانه با زحمات مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب و پیگیری‌های که در وزارت نفت انجام شد، تعداد ۱۳ دستگاه ونتیلاتور در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار گرفت و در بیمارستان‌های استان به منظور تجهیز تخت‌های ICU توزیع شد. 

مرادی همچنین تصریح کرد: جهت تامین تجهیزات مورد نیاز هر تخت ICU یک میلیارد تومان هزینه می‌شود که از آغاز اپیدمی در استان تعداد ۷۰ تخت ICU در استان راه اندازی شده است و با پیگیری‌های صورت گرفته تعداد ۵۰ تخت دیگر نیز تا دو ماه آینده به تخت‌های ICU در استان افزوده خواهد شد. 

او با اعلام اینکه با توجه به روند صعودی و افزایش موارد بستری کووید در استان هم اکنون بیش از نیمی از تخت‌های ICU در استان کرمانشاه به بیماران کووید اختصاص دارد ادامه داد: در این مدت تعداد۱۳ دستگاه اکسیژن ساز نیز به مراکز درمانی استان اضافه شده است. با توجه به اینکه اکسیژن پایه اصلی درمان بیماران کرونایی است همچنان در تهیه دستگاه‌های اکسیژن ساز با کمبود مواجه هستیم.

همچنین ناصری پور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب هم با تاکید بر اینکه زحمات و تلاش‌های بی وقفه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و کادر زحمتکش بهداشت و درمان استان برای مقابله با بیماری کرونا بسیار سپاسگزاریم گفت: با توجه به شیوع کرونا، وزارت نفت ۱۴۱ دستگاه ونتیلاتور خریداری و در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور قرار داده شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14115
  • 149 بازدید