• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

اهمیت ویژه محور ساسانی در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 8444
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
اهمیت ویژه محور ساسانی در استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: محور ساسانی با توجه به طولانی بودن مسیر و تعدد آثار تاریخی از اهمیت و جایگاه ویژه ای در استان برخوردار است.  امید قادری در مراسم معرفی مدیرجدید پایگاه محور ساسانی افزود: با توجه به رویکرد سازمان میراث فرهنگی در ثبت جهانی […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: محور ساسانی با توجه به طولانی بودن مسیر و تعدد آثار تاریخی از اهمیت و جایگاه ویژه ای در استان برخوردار است.
 امید قادری در مراسم معرفی مدیرجدید پایگاه محور ساسانی افزود: با توجه به رویکرد سازمان میراث فرهنگی در ثبت جهانی مناطق به جای تک اثر این محور از شانس زیادی برای ثبت جهانی شدن برخوردار است.
وی با بیان اینکه این محور حداقل در پنج شهرستان استان قرار دارد، بر اهمیت بالای آن تاکید کرد و گفت: با توجه به شکل گیری کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها، مدیریت پایگاه باید تلاش کند تا اعتبارات لازم را برای ساماندهی این مسیر جذب کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اعلام اینکه دفتر پایگاه را به قصرشیرین انتقال می دهیم، تصریح کرد: برای سال های آینده رایزنی های لازم برای کاندیدا شدن این محور در فهرست ثبت جهانی اقدام لازم را در دستور کار قرار می دهیم.
امین قهرمانی در این مراسم به عنوان مدیر جدید پایگاه محور ساسانی کرمانشاه – قصرشیرین معرفی و از زحمات سیامک خدیوی مدیر پیشین این پایگاه تقدیر شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8444
  • 271 بازدید

برچسب ها