• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

اوباش‌گری در کرمانشاه جایی ندارد/ حامی رسانه‌های قانونمند هستیم

  • کد خبر : 11225
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
اوباش‌گری در کرمانشاه جایی ندارد/ حامی رسانه‌های قانونمند هستیم

به گزارش پاتاق نیوز ، دادستان کرمانشاه گفت: اوباش‌گری در فرهنگ پهلوانی، جوانمردی و میهمان‌نوازی کرمانشاه جا ندارد و به هیچ وجه ممکن آن را نمی‌پذیرم. شهرام کرمی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت تقدیر از خبرنگاران برگزار شد کار خبرنگاری را کار خطیر و پرمشغله‌ای دانست و اظهار داشت: خبرنگاران دلسوز کار حرفه‌ای می‌کنند و تنها […]

به گزارش پاتاق نیوز ، دادستان کرمانشاه گفت: اوباش‌گری در فرهنگ پهلوانی، جوانمردی و میهمان‌نوازی کرمانشاه جا ندارد و به هیچ وجه ممکن آن را نمی‌پذیرم.

شهرام کرمی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت تقدیر از خبرنگاران برگزار شد کار خبرنگاری را کار خطیر و پرمشغله‌ای دانست و اظهار داشت: خبرنگاران دلسوز کار حرفه‌ای می‌کنند و تنها دغدغه آن‌ها انتشار پیام‌های واقعی، امیدآفرین و آگاه‌کننده است.

وی با بیان اینکه در حوزه قضایی و دادسرا از اعلام هرگونه خبر استقبال می‌کنیم، دادستانی را حامی رسانه‌های قانونمند معرفی کرد و افزود: چند تبصره برای محدودیت کار داریم به عنوان مثال برخی از اخبار حق انتشار را ندارند و برخی دیگر هم انتشار آن‌ها با محفوظ ماندن نام تا صدور حکم، بلامانع است.

دادستان کرمانشاه در ادامه به موضوع اخیر حمله وحشیانه با قمه به یکی از مغازه‌های خیابان مصطفی امامی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: کرمانشاه از گذشته به منش پهلوانی، جوانمردی و میهمان‌نوازی معروف بوده و هست، بعضی‌ها قصد دارند خرده فرهنگ اوباش‌گری خود را در دل این خصلت‌ها جا دهند، اما باید با قاطعیت اعلام کنم که در فرهنگ کرمانشاه اوباش‌گری جا ندارد.

وی تصریح کرد: به نظر بنده این افساد فی‌الارض و محاربه بوده و براساس این هم پیش رفتیم در این راستا قرار بازداشت موقت هم برای عوامل آن صادر شده که در بازداشت هستند و تا به نتیجه‌ رساندن حکم نهایی موضوع را شخصا پیگیری می‌کنم.

کرمی بازتاب گسترده این موضوع در فضای مجازی را ظلم به مردم کرمانشاه دانست و به نوجوانان و جوانانی که گرایش به خرده فرهنگ اوباش‌گری دارند متذکر شد: از نظر بنده این افساد فی‌الارض است و به هیچ وجه ممکن اوباش‌گری را نمی‌پذیرم، خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند تا در این خصوص لغزشی نداشته باشند.

وی اشاره‌ای هم به ماجرای پرداخت مطالبات طلب‌کاران باقی‌مانده پرونده گلیم و گبه که قرار بود اعیاد قربان و غدیر پرداخت شود، داشت و در این خصوص اضافه کرد: چند تیکه اقلام و اجناس از متهم این پرونده باقی‌مانده که قیمت آن‌ها سنگین است، به مزایده گذاشتیم، ولی خریدار واقعی که براساس قیمت کارشناسی آن‌ها را خریداری کند، پیدا نشد.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: طبق مصوبه سران قوا، موسسه ملل مکلف به خریداری این اجناس است که متاسفانه اعلام کرده هزینه خرید آن‌ها را ندارد، در این راستا رای‌زنی‌هایی با بانک مرکزی برای تامین اعتبار موسسه ملل صورت گرفته که ان‌شاءالله با فروش این اجناس طلب مابقی طلب‌کاران نیز پرداخت خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11225
  • 184 بازدید

برچسب ها