• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022
معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه:

اولین بارش پاییزی برای کرمانشاه در راه است

  • کد خبر : 13743
  • ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
اولین بارش پاییزی برای کرمانشاه در راه است
معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه، از ورود سامانه بارشی به آسمان استان خبر داد و گفت: ورود این موج که البته خیلی هم قوی نیست بارش‌هایی را برای همه نقاط از جمله شهر کرمانشاه به دنبال خواهد داشت.

به گزارش پاتاق نیوز، علی محمد زورآوند اظهارداشت: این موج بارشی که از جمعه وارد می شود طی روز شنبه (۱۷ آبان) در اغلب نقاط استان فعال و سبب بارش هایی خواهد شد.

وی ادامه داد: بارش ها در نواحی شمال و شمال غرب استان از نمود بیشتری برخوردار خواهد بود و همچنین شهر کرمانشاه نیز انتظار می رود بارش های مناسبی را شاهد باشد.

زوراوند خاطرنشان کرد: حتی در برخی نواحی ممکن است شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و وزش باد و رعد و برق نیز باشیم.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه ناپایداری هوا تا پایان هفته در سطح استان باقی خواهد بود، گفت: با این حال انتظار می رود بارش ها در همان یکی ۲ روز ابتدایی هفته (شنبه و یکشنبه) اتفاق بیفتد.

وی همچنین به کاهش سه تا چهار درجه ای دمای هوای روزانه نیز اشاره کرد و گفت: این کاهش دما از روز شنبه اتفاق می افتد و تا پایان هفته نیز تقربیا روند ثابتی خواهد داشت و پس از آن تغییرات محسوسی نداریم.

زوراوند گفت: بر این اساس پیش بینی می شود دمای هوای کرمانشاه در روز شنبه به ۱۹ درجه بالای صفر برسد که تا پایان هفته با یکی دو درجه بالا و پایین شدن تغییر خاصی پیدا نمی کند.

این مقام مسوول در خصوص وضعیت بارش در ادامه پاییز گفت: بارش ها در این فصل وضعیت مناسبی نخواهد داشت و چه در نیمه دوم آبان و چه در آذر ماه بارش هایی کمتر از حد نرمال را شاهد خواهیم بود به گونه ای که در آبان بارش ها ۲۰ درصد کمتر از میانگین بلندمدت است.

وی تصریح کرد: برای زمستان قدری وضعیت بهتر است و انتظار می رود بارش ها در سطح نرمال باشد اما با این حال کمبود بارش های پاییز را جبران نخواهد کرد.

زوراوند در پایان گفت: نقشه های هواشناسی مدام در حال تغییر است و ممکن است وضعیت بارش ها مقداری خارج از شرایط پیش بینی شده باشد اما تاکنون آخرین تحلیل ها حاکی از کم بارشی فصل پاییز و بهتر شدن وضعیت در فصل زمستان است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13743
  • 608 بازدید