• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

اولین رویداد “تدکس آنلاین” ایران در کرمانشاه برگزار می‌شود

  • کد خبر : 12959
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
اولین رویداد “تدکس آنلاین” ایران در کرمانشاه برگزار می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، اولین رویداد تدکس آنلاین ایران با مجوز سازمان جهانی TED هفتم آبان در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود. محمدپویا پروین دبیر اجرایی این رویداد، تدکس را رویدادی بین المللی متشکل از چند موضوع تخصصی که برای عامه و علاقمندان به آن حوزه قابل فهم، مختصر و مفید باشد دانست و اظهارکرد: در […]

به گزارش پاتاق نیوز، اولین رویداد تدکس آنلاین ایران با مجوز سازمان جهانی TED هفتم آبان در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود.

محمدپویا پروین دبیر اجرایی این رویداد، تدکس را رویدادی بین المللی متشکل از چند موضوع تخصصی که برای عامه و علاقمندان به آن حوزه قابل فهم، مختصر و مفید باشد دانست و اظهارکرد: در هر رویداد تدکس معمولا بین پنج تا ۲۰ سخنران هرکدام طی زمان ۱۸ دقیقه درباره موضوعات مختلفی که در آن صاحب نظر هستند، تجربیات و یا ایده های قابل گسترش خود را برای مردم بیان می‌کنند.

وی با بیان اینکه طی سالهای اخیر تدکس محبوبیت زیادی بین مردم دنیا بدست آورده، تصریح کرد:  کسانی که می‌خواهند مجری برگزاری چنین رویدادی در کشورشان باشند، باید مجوز آن را از سازمان جهانی TED بگیرند که تاکنون حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر موفق شده‌اند، مجوز برگزاری تدکس‌ها در ایران را از این سازمان بگیرند.

دبیر اجرایی اولین رویداد تدکس آنلاین ایران اعلام کرد: از چندی پیش نیز که توانستیم مجوز برگزاری تدکس را از این سازمان بگیریم، تصمیم گرفتیم که اولین تدکس دانشگاهی غرب کشور را در استان برگزار کنیم، اما وضعیت حاد شیوع بیماری کرونا مانع از اجرای این تصمیم شد.

وی عنوان کرد: براین اساس، برگزاری آنلاین این رویداد را در دستور کار قرار دادیم تا برگزار کننده اولین رویداد تدکس آنلاین ایران باشیم که آن را در دانشگاه رازی برگزار می‌کنیم.

پروین با بیان اینکه برای برگزاری رویداد تدکس آنلاین دانشگاه رازی هشت سخنران برای هشت موضوع انتخاب شده‌اند، گفت: دکتر قطب الدین صادقی در حوزه هنر و تجربه، دکتر مجتبی شکوری در حوزه آموزش، کتایون ریاحی درحوزه فعالیت های اجتماعی، دکتر سیاوش وزیری درحوزه پزشکی، حبیب الله اشتری و مینا فعال در حوزه جهانگردی و گردشگری، دینا دوستی در حوزه موسیقی، مظفر عبدالله درحوزه کارآفرینی و سمیرا هاشمی در حوزه مهندسی هشت سخنرانی هستند که در تدکس آنلاین کرمانشاه از تجربیات و ایده‌های خود در این حوزه ها برای مردم می‌گویند.

وی زمان برگزاری این رویداد را ساعت ۲۰ روز ۷ آبان در سایت “آپارات” اعلام کرد و افزود: علاقمندانی که می‌خواهند در این رویداد آنلاین شرکت کنند برای تهیه بلیط باید به سایت tedxraziuniversity.com مراجعه کنند.

مجری برگزاری اولین رویداد تدکس آنلاین ایران قیمت هر بلیط برای علاقمندان را ۲۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: طبق قانون سازمان جهانی  TED کسب درآمد از برگزاری رویدادهای تدکس ممنوع است، برای همین هزینه‌ای که جهت حضور شرکت کنندگان دراین رویداد گرفته می‌شود، صرفا برای تامین هزینه هایی است صرف می‌کنیم.

وی عنوان کرد: از سوی دیگر، هزینه شرکت حضور در رویدادهای تدکس حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است که ما به دلیل اینکه این رویداد را بصورت آنلاین برگزار می‌کنیم، حداقل قیمت را برای فروش بلیط در نظر گرفته‌ایم.

پروین در پایان اعلام کرد: برای برگزاری این رویداد تیمی حدود ۱۴ نفره در کرمانشاه تشکیل شده که با جدیت پای کار هستند که جای قدردانی دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12959
  • 151 بازدید

برچسب ها