• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

اول مهر کرمانشاه میزبان کارشناس یونسکو است

  • کد خبر : 12110
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
اول مهر کرمانشاه میزبان کارشناس یونسکو است

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از میزبانی کرمانشاه از کارشناس ارزیاب یونسکو در اول مهر برای ارزیابی ثبت جهانی اورامانات خبر داد. امید قادری اظهار کرد: اول مهر ماه کارشناس مصری یونسکو پس از سه ماه تأخیر بخاطر شیوع بیماری کرونا برای ارزیابی منطقه اورامانات به کرمانشاه […]

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از میزبانی کرمانشاه از کارشناس ارزیاب یونسکو در اول مهر برای ارزیابی ثبت جهانی اورامانات خبر داد.

امید قادری اظهار کرد: اول مهر ماه کارشناس مصری یونسکو پس از سه ماه تأخیر بخاطر شیوع بیماری کرونا برای ارزیابی منطقه اورامانات به کرمانشاه سفر می‌کند.

وی افزود: هدف از این بازدید ثبت جهانی اورامانات است که پرونده درخواست ثبت این منطقه دی ماه سال گذشته با یونسکو ارسال شده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: در صورت گرفتن جواب مثبت از ارزیابی مذکور در اردیبهشت ۱۴۰۰ شاهد ثبت جهانی اورامانات هستیم.

وی به آماده سازی ۶ روستا جهت بازدید ارزیاب یونسکو، گفت: با اختصاص اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی خواسته‌های یونسکو در خصوص حفظ بافت روستایی، رسیدگی به ۶ روستا را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به ایجاد ظرفیت‌های حوزه اقتصادی و فرهنگی ثبت جهانی اورامانات گفت: در صورت ثبت جهانی اورامانات، گردشگری و اشتغال در این منطقه رونق خاصی می‌گیرد و همچنین حفظ میراث، فرهنگ، آداب و رسوم، معماری و محیط زیست منطقه مورد توجه خاص قرار خواهد گرفت.

قادری تصریح کرد: از نظر امنیتی نیز این ثبت، دستاوردی همچون تعهد همه کشورهای جهان به حفظ امنیت منطقه را به دنبال خواهد داشت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12110
  • 163 بازدید

برچسب ها