• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

اگر میخواهیم مردم به روستاها برگردند، باید “زیرساخت‌ها” تقویت شود

  • کد خبر : 12842
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
اگر میخواهیم مردم به روستاها برگردند، باید “زیرساخت‌ها” تقویت شود

به گزارش پاتاق نیوز، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات راه و تامین آب در برخی روستاهای استان، گفت: اگر خواستار افزایش مهاجرت معکوس به روستاها هستیم باید ابتدا زیرساخت‌های روستایی، بویژه آب و راه تامین شود. محمدرشیدی دیروز (۲۰ مهر) در حاشیه بازدید از روستاهای بخش مرکزی کرمانشاه،‌ در جمع […]

به گزارش پاتاق نیوز، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات راه و تامین آب در برخی روستاهای استان، گفت: اگر خواستار افزایش مهاجرت معکوس به روستاها هستیم باید ابتدا زیرساخت‌های روستایی، بویژه آب و راه تامین شود.

محمدرشیدی دیروز (۲۰ مهر) در حاشیه بازدید از روستاهای بخش مرکزی کرمانشاه،‌ در جمع خبرنگاران با تاکید بر تسریع رفع مشکلات این روستاها، گفت: متاسفانه در حالی که بهره مندی خوبی از منابع آب داریم، برخی روستاهای بخش مرکزی کرمانشاه که فاصله نزدیکی هم با شهر دارند با کمبود آب مواجهند.

وی افزود: این امر قابل قبول نیست که روستایی با چند صد نفر جمعیت و با فاصله بسیار نزدیک به شهر کرمانشاه، حتی یک قطره آبِ لوله کشی برای مصرف شرب نداشته باشد.

رشیدی تصریح کرد: اگر قرار باشد زمینه مهاجرت معکوس به روستاها را فراهم کنیم باید پیش از همه چیز، زیرساخت های روستایی را تقویت کرده و محیط را برای یک زندگی راحت در روستا فراهم کنیم.

وی افزود: نمی توان از یک خانوار روستایی انتظار برگشت به روستا یا ماندن دراین محیط را داشت در حالی که برای تامین آب روزانه جهت شرب هم دچار مشکل باشند.

نماینده کرمانشاه اشاره‌ای هم به مشکلات راه های روستایی استان داشت و افزود: برخی روستاها هنوز از یک راه مناسب جهت تردد برخوردار نیستند و در این زمینه باید چاره اندیشی اساسی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: اگر میخواهیم مردم به روستاها برگردند باید ابتدا زیرساخت ها را تقویت کنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12842
  • 83 بازدید

برچسب ها