• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021

اگر هیئتی نبودم…

  • کد خبر : 3038
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
اگر هیئتی نبودم…

سلام یه نکته پیرامون اینکه مراسم نگیریم و خرج فقرا کنیم. این صحبتم مربوط به مشاهدات خودم میشه. در سال ۸۴ حدود ۳۰ نوجوان بودیم که در محله چوبفروشهای کرمانشاه هیئتی را تشکیل دادیم که جلسات هفتگی برگزار می کردیم. اکثر اعضای هیئت چند ویژگی داشتند: ۱- غالبا فقیر بودند۲- اکثر اونها اهل رفتن به […]

سلام
یه نکته پیرامون اینکه مراسم نگیریم و خرج فقرا کنیم.
این صحبتم مربوط به مشاهدات خودم میشه.
در سال ۸۴ حدود ۳۰ نوجوان بودیم که در محله چوبفروشهای کرمانشاه هیئتی را تشکیل دادیم که جلسات هفتگی برگزار می کردیم.
اکثر اعضای هیئت چند ویژگی داشتند: ۱- غالبا فقیر بودند۲- اکثر اونها اهل رفتن به مسجد و … نبودند۳- غالبا درس خوان نبودند ۴- چندین نفر اونها اهل دعوا بودند۵- خطر اعتیاد هم بعضی از اونها را تهدید می کرد.
امروز که حدود ۱۳ سال از تشکیل هیئت میگذره حدود ۲۸ نفر از کسانی که هر هفته به هیئت می آمدند تحصیلات دانشگاهی یا حوزوی بین فوق دیپلم تا فوق لیسانس دارند، نزدیک به ۳ مجموعه کمک رسانی را به فقرا راه اندازی کردند، در اکثر امداد رسانی ها به فقرا در سطح استان و کمک به زلزله زدگان نقش محوری داشتند، یک مجموعه تربیتی که ۴۰ نوجوان ۱۳ ساله که اکثرا محتاج نان شبشان هستند را دارد تربیت می کنند؛ همه اون افراد در حال حاضر جزء مفید ترین افراد جامعه هستند. همه ما از جمله من حقیر اعلام میکنیم اگر هیئت امام حسین نبود قطعا ما انسانهایی مضر بودیم یا خیلی هایمان به انواع و اقسام انحرافات مبتلا می شدیم.
هیئت انسان ها رو میسازه و انسانها می شوند بانی کمک به مستضعفین.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3038
  • 546 بازدید

برچسب ها