• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه:

ایجاد ۴ هزار شغل برای مددجویان کرمانشاهی در سال جاری/ ۷۰ راهبر شغلی با کمیته امداد همکاری می‌کنند

  • کد خبر : 13926
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
ایجاد ۴ هزار شغل برای مددجویان کرمانشاهی در سال جاری/ ۷۰ راهبر شغلی با کمیته امداد همکاری می‌کنند
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: این نهاد انقلابی موفق شده است از ابتدای سال‌جاری، ۴ هزار فرصت شغلی جدید را برای مددجویان زیرپوشش ایجاد کند.

به گزارش پاتاق نیوز، محسن رخصی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد فرصت‌های شغلی برای محرومان و نیازمندان و توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش است.

وی اضافه کرد: کمیته امداد در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی و درآمدزایی در ابتدا مددجویانی که زمینه لازم برای ایجاد طرح‌های خودکفایی و اشتغالزایی را داشته باشند شناسایی و سپس مهارت‌های لازم قبل از اجرای طرح به آن‌ها آموزش داده می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه تصریح کرد: به این صورت خانواده و اعضای خانواده که برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به کمیته امداد مراجعه می‌کنند توسط همکاران حوزه اشتغال دفاتر کمیته امداد در راستای شغل مورد نظر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و بعد از آن مشاور شغلی برای خانواده مورد نظر برگزار می‌شود.

وی گفت: بعد از استعدادسنجی، فرد مورد نظر به مراکز فنی و حرفه‌ای برای بحث آموزش معرفی تا در رشته مورد نظر آموزش‌های لازم را ببیند، بعد از گرفتن گواهی فنی و حرفه‌ای، تشکیل پرونده صورت می‌گیرد و مددجو برای اخذ تسهیلات از محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ به بانک عامل معرفی می‌شود.

رخصی ادامه داد: در واقع قبل از اجرای طرح‌های اشتغالزایی بحث نظارت بر این طرح‌ها توسط همکاران حوزه اشتغال انجام می‌شود که پس از پرداخت تسهیلات هم مجددا در حین انجام طرح‌های اشتغالزایی نظارت‌هایی صورت می‌گیرد که در پایدارسازی و درآمدزایی بودن طرح موثر است.

ایجاد فرصت‌های شغلی توسط راهبران شغلی کمیته امداد

این مسئول با بیان اینکه طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد در قالب دو پروژه «راهبران شغلی» و «هدایت‌های شغلی» در حال انجام است، گفت: بحث راهبران شغلی از سال گذشته در کمیته امداد انجام شده به این صورت افرادی که در رشته‌های مختلف کسب و کار دارای تجاربی هستند و از نظر علمی هم تخصص کار دارند برای بکارگیری مددجویان، دعوت به کار می‌شوند.

وی به همکاری ۷۰ راهبر شغلی با کمیته امداد اشاره و بیان کرد: مددجویان متقاضی شغل به این افراد معرفی می‌شوند از صفر تا ۱۰۰ ایجاد اشتغال در بحث آموزش و نظارت توسط راهبران صورت می‌گیرد.

رخصی ادامه داد: هدایت‌های شغلی بیشتر بحث آموزش در ایجاد طرح اشتغالزایی در قالب مشاغل خانگی و خرد را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال ۹۹ توانسته‌ایم برای ۴ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنیم که ۱۱۷ میلیارد تومان هم در این راستا تسهیلات به خانواده‌های نیازمند پرداخت شده است.

رخصی یکی از دیگر برنامه‌های اصلی و مهم این نهاد انقلابی را ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان از طریق کاریابی و تعامل با کارفرمایان دانست و گفت: هر کارفرما در این راستا مددجویی را به‌کار گیرد می‌تواند از تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه بهره‌مند شود و یا اینکه کارفرما به جای دریافت تسهیلات سهم بیمه حق کارفرما را به مدت دو سال از کمیته امداد دریافت کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13926
  • 593 بازدید