• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021

ایجاد ۲ رشته جدید در دانشگاه رازی کرمانشاه

  • کد خبر : 17825
  • ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۱۱
ایجاد ۲ رشته جدید در دانشگاه رازی کرمانشاه
معاون آموزشی دانشگاه رازی کرمانشاه از ایجاد دو رشته جدید در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، غلامرضا سالمیان، بااشاره به افزایش تعداد رشته های دانشگاه رازی، اظهارکرد: وزارت علوم اخیرا طی نامه ای موافقت خود را با راه اندازی دو رشته جدید در این دانشگاه اعلام کرده است.

وی تصریح کرد: مهندسی پلیمر در مقطع کارشناسی و مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد دو رشته ای هستند که مجوز راه اندازی آنها را در دانشگاه رازی گرفته ایم.

معاون آموزشی دانشگاه رازی کرمانشاه افزود: با اخذ موافقت قطعی وزارت علوم بدنبال مکاتبه با سازمان سنجش هستیم تا بتوانیم برای مهر ۱۴۰۰ در این دو رشته دانشجو پذیرش کنیم.

وی در ادامه در خصوص ضرورت راه اندازی این رشته ها هم گفت: گروه شیمی یکی از قویترین گروه های دانشگاه رازی است که اساتید بسیار برجسته ای در آن فعالیت می کنند و توانایی خاصی در این گروه داریم، بنابراین توسعه رشته های این حوزه از جمله پلیمر را در دستور کار قرار دادیم.  

سالمیان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در سطح استان تعدادی واحد پتروشیمی داریم که می توانیم با تربیت نیروی های متخصص رشته پلیمر به گسترش این صنعت کمک کنیم و میزان صادرات محصولات تولیدی پتروشیمی ها را از مرزها افزایش دهیم.

وی در ادامه به راه اندازی رشته بازرگانی و تجارت الکترونیکی نیز در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تجارت الکترونیک موضوع روز است و در حال حاضر تقریبا بازرگانی و تجارت از حالت سنتی خود خارج شده و به سمت الکترونیکی شدن پیش می رود، در این راستا ضرورت دارد از نظر علمی هم این حوزه را مورد توجه قرار دهیم.

به گفته این مسئول در حال حاضر دانشگاه رازی کرمانشاه با حدود ۷۰ رشته کارشناسی، ۱۴۰ رشته کارشناسی ارشد و ۶۰ رشته دکتری، ۲۷۰ رشته تحصیلی دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17825
  • 60 بازدید

برچسب ها