• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:

ایران اسلامی ابرقدرت بلامنازع منطقه است

  • کد خبر : 15967
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
ایران اسلامی ابرقدرت بلامنازع منطقه است
کرمانشاه - نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: ۴۲ سال است که آمریکا را معطل خود کرده‌ایم، زیرا آن‌ها می‌دانند ایران اسلامی ابرقدرت بلامنازع منطقه است.

به گزارش پاتاق نیوز، آیت الله مصطفی علما در آیین رونمایی از بازسازی و نوسازی بالگردهایی زمین‌گیر شده هوانیروز کرمانشاه که با حضور امیر قربانی فرمانده هوانیروز کشور همراه بود، بر ضرورت حفظ دستاوردهای نظام تأکید کرد.

وی گفت: قبل از انقلاب اسلامی تمام کاره‌ای ارتش ما در دست آمریکا بود و فرماندهان ما اجازه نداشتند کمترین دخالتی در تعمیرات تجهیزات نظامی را داشته باشند، اما امروزه به برکت انقلاب اسلامی، به مرحله‌ای از تکنولوژی و پیشرفت رسیده ایم که حتی توانایی ساخت بالگردو هواپیما را داریم.

علما افزود: امام آمد و فرهنگ‌ «ما می‌توانیم» را در باور ما زنده کرد و با ایمان به همین فرهنگ، امروز یکی از ابر قدرت‌های اثرگذار در منطقه و جهان هستیم.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه  امام راحل درس آزادگی و استقلال به دنیا داد، تصریح کرد: سخنان امام راحل منبعث از آیات و روایات است و این جنس سخن هیچگاه تمامی ندارد و همواره حرف نو و تازه‌ای در هندسه سیاسی و فرهنگی مطرح می‌شود.

علما خاطرنشان کرد: با همین نوع بینش است که مقام معظم رهبری امروز در مقابل تمام دنیای استکبار ایستاده است و ۴۲ سال است که آمریکا را معطل کرده‌ایم، زیرا آن‌ها می‌دانند ایران اسلامی ابرقدرت بلامنازع منطقه است.

در اورهال بالگرد‌ها به خودکفایی کامل رسیده ایم

همچنین امیر یوسف قربانی در مراسم پایان تعمیرات اساسی ۷ بالگرد شکاری، شناسایی و ترابری که در پایگاه یکم هوانیروز برگزار شد، گفت: سال گذشته موفق به انجام تعمیرات اساسی ۴۰ فروند بالگرد شدیم که این نشان دهنده دانش و تخصص نیرو‌های بومی همین سرزمین است.

وی همچنین در خصوص ساخت سامانه دید در شب اظهار داشت: این سامانه پیش از این متعلق به چند کشور بود، اما امروز با دستان توانمند شرکت‌های دانش بنیان و کارکنان هوانیروز به مرحله بومی سازی رسیده است و می‌توانیم در طول شبانه روز پرواز‌های عملیاتی انجام دهیم.

فرمانده هوانیروز صنعت ساخت سامانه‌های نقطه زن را نیز بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که قاطعانه هر گونه تهدیدی را از سوی دشمنان پاسخ دهد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15967
  • 93 بازدید