• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کرمانشاه ۶ مهر رایگان است

  • کد خبر : 12406
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کرمانشاه ۶ مهر رایگان است

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه گفت: بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان امروز (یکشنبه ۶ مهر) به مناسبت روز جهانی گردشگری رایگان است. «امید قادری» افزود: باتوجه به موافقت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی گردشگری بازدید از موزه‌ها و […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه گفت: بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان امروز (یکشنبه ۶ مهر) به مناسبت روز جهانی گردشگری رایگان است.

«امید قادری» افزود: باتوجه به موافقت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی گردشگری بازدید از موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی زیرپوشش این اداره کل در روز یکشنبه مورخ ۶ شهریور ماه ۹۹ مصادف با ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت رایگان اعلام می‌شود.

به گفته او، امروز بازدید از موزه طاقبستان، سرستون‌های ساسانی و محوطه تاریخی بیستون، تکیه معاون الملک، تکیه بیگلربیگی و معبد آناهیتا در استان کرمانشاه رایگان است.

وی با اشاره به شیوع کرونا و کاهش محسوس گردشگران در سطح کشور و به تبع در استان کرمانشاه، گفت: به تدریج و به صورت محدود در حال رونق گرفتن گردشگری هستیم به صورتی که از صفر درصد در فروردین و اردیبهشت امسال اکنون به ۴۵ درصد رسیده است.

وجود چهار هزار و ۲۰۰ اثر ثبت شده ملی، یک اثر ثبت شده جهانی و ده ها اثر گردشگری که هنوز به ثبت نرسیده اند حاکی از استعداد بالای کرمانشاه در بخش گردشگری است. 

بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، طاق گرا، گور دخمه اسحاق وند، تکایای بیگلربیگی و معاون الملک، بوستان کوهستان، بازار سنتی، سراب های نیلوفر، هرسین، صحنه، روانسر، غار قوری قلعه، غار پراو، کاروانسراهای شاه عباسی و ماهیدشت، آبشار پیران از مهمترین آثار تاریخی و طبیعی گردشگری در استان کرمانشاه است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۵ شهر دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12406
  • 162 بازدید

برچسب ها