• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

بازگشایی مجدد مرز سومار

  • کد خبر : 4431
  • ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
بازگشایی مجدد مرز سومار

به گزارش پاتاق نیوز، شهرام شیرنسب در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: گمرک سومار بعد از ۲۴ ساعت تعطیلی پیش از ظهر امروز بازگشایی شد و مبادلات به صورت عادی ادامه دارد. وی با بیان اینکه تعطیلی ۲۴ ساعته روز گذشته مرز سومار به دلیل بازرسی‌های طرف عراقی از مرز بود عنوان […]

به گزارش پاتاق نیوز، شهرام شیرنسب در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: گمرک سومار بعد از ۲۴ ساعت تعطیلی پیش از ظهر امروز بازگشایی شد و مبادلات به صورت عادی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تعطیلی ۲۴ ساعته روز گذشته مرز سومار به دلیل بازرسی‌های طرف عراقی از مرز بود عنوان کرد: این بازرسی‌های دوره‌ای طبیعی است و همیشه انجام می‌شود که به دنبال آن از جبه‌جایی بار جلوگیری می‌شود.

شیرنسب گفت: بعد از بازگشایی مرز سومار صادرات کالاهای لبنیاتی همچون دوغ و ماست و کالاهایی همچون موزاییک، آجر و بلوک گچی ممنوع شده است.

وی با اشاره به اینکه ممنوعیت صادراتی ایجاد شده به دلیل حمایت از تولیدات داخلی عراق بوده است افزود: ممنوعیت صادراتی این کالاها نه‌تنها در مرز سومار بلکه در سایر مرزها نیز اعمال شده است.

شیرنسب مرز سومار به دلیل مزیت نزدیکترین نقطه به عراق بسیار مورد توجه طرف عراقی است گفت: اکنون به صورت روزانه ۲۰۰ کامیون از طریق مرز سومار کالا جابه‌جا می‌کنند که نسبت به ماه گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته و این موضوع ناشی از عدم صدور استاندارد برای مصالح ساختمانی از طرف کشورهای اروپایی است.

مسئول گمرک سومار بیشتر کالاهای صادر شده از طریق مرز سومار را لبنیات، مصالح ساختمانی، مواد شوینده و پلاستیکی، خشکبار و آهن‌آلات عنوان کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4431
  • 608 بازدید

برچسب ها