• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:

باند سارقان حرفه‌ای در کرمانشاه منهدم شد

  • کد خبر : 14181
  • ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
باند سارقان حرفه‌ای در کرمانشاه منهدم شد
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ازانهدام باند سارقان مغازه کشف ۴۲ فقره سرقت، دستگیری ۵ نفر سارق و مالخرخبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، سردار علی اکبر جاویدان در تشریح جزییات این خبر، اظهار داشت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت مغازه در سطح شهر کرمانشاه دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا کارآگاهان پلیس آگاهی بطور ویژه پیگیر این سرقت‌ها شده و با انجام کار اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند در یک مرحله با شناسائی دو نفر سارق آن‌ها را طی یک عملیات دستگیر کنند.

سردار جاویدان ادامه داد: در تحقیقات اولیه از متهمین منکر ارتکاب هر گونه سرقتی شده که کاراگاهان پرونده دامنه تحقیقات را گسترش داده که نهایتا مشخص گردید که متهمین از افراد سابقه دار و حرفه‌ای می‌باشند لذا کاراگاهان با انجام روش‌های علمی و نوین کشف جرم، عرصه را بر آن‌ها تنگ نموده در نهایت لب به اعتراف گشوده و به ۳۴ فقره سرقت مغازه، ۸ فقره سرقت اماکن خصوصی در سطح شهر کرمانشاه اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در ادامه تحقیقات از سارقان در خصوص اینکه اموال مسروقه را به چه شخص یا اشخاصی فروخته اند؛ اعتراف کردند که اموال را به ۲ نفر مالخر فروخته، که با راهنمایی سارقین مخفیگاه افراد مالخر شناسایی، طی هماهنگی قضایی هر دو نفر مالخر دستگیر و به اداره مبارزه با سرقت انتقال در انجام تحقیقات و مواجهه حضوری با سارقان دستگیر شده به خرید اموال مسروقه از آنان اعتراف کردند.

این مقام انتظامی گفت: با راهنمایی متهمین محل‌های سرقت بازسازی و مالباختگان شناسایی و پرونده پس از انجام تحقیقات به همراه متهمین به دادسرا اعزام که با صدور قرار روانه زندان مرکزی کرمانشاه شدند.

سردار جاویدان در پایان از شهروندان به ویژه کسبه خواست به هشدار‌های پلیس توجه جدی داشته باشند و مغازه‌های خود را به سیستم‌های ایمنی و هشداردهنده تجهیز نمایند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14181
  • 129 بازدید