• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

بانو فرنگیس را باید بزرگ داشت

  • کد خبر : 5375
  • ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
بانو فرنگیس را باید بزرگ داشت

به گزارش پاتاق نیوز، دادگستری کل استان کرمانشاه توفیق میزبانی این دو بانوی بزرگوار را برای خود در ۲۲ اسفند که روز اعزاء شهداست رقم زد و اعضای شورای قضائی در این جلسه پای صحبت های شیرین و صمیمی این بانوی مجاهد و نویسنده محترم کتاب فرنگیس نشستند که با زبان خود بخشهایی از کتاب را روایت […]

به گزارش پاتاق نیوز، دادگستری کل استان کرمانشاه توفیق میزبانی این دو بانوی بزرگوار را برای خود در ۲۲ اسفند که روز اعزاء شهداست رقم زد و اعضای شورای قضائی در این جلسه پای صحبت های شیرین و صمیمی این بانوی مجاهد و نویسنده محترم کتاب فرنگیس نشستند که با زبان خود بخشهایی از کتاب را روایت کرد.

خانم فتاحی این اقدام فرهنگی تجلیل از کار جمع آوری خاطرات و نوشتن کتاب فرنگیس را آن هم در دستگاه قضائی استان برای خود بسیار ارزشمند بر شمرد و از رئیس دادگستری تشکر کرد.

دکتر عدالت خواه با تجلیل از مقام شامخ مجاهدت و مقام علمی قهرمان و نویسنده کتاب گفت : اصل چنین مجاهدتی چیزی نیست که به همین بیان ساده قابل تصور باشد باید به این مجاهد بزرگ که نماد یک بانوی مسلمان مقاوم و میهن پرست است خاضعانه ادای احترام کرد.

ایشان مقاومت را کلید واژه و رمز پیروزی در اسلام و انقلاب خواند و گفت دشمن ما امروز به این رمز ما دست پیدا کرده و تلاش می کند آن را مخدوش کند و باید تمام تلاش خود را برای حراست از اصل آن و مواریث معنوی آن به کار گیریم.

دکتر عدالت خواه اظهار امیدواری کرد که زمینه ترجمه کتاب به زبانهای دیگر فراهم شود تا این نماد ایرانی اسلامی از مقاومت به جهان معرفی شود.

 وی قدردانی از این دو بانوی ارزشمند را وظیفه همه دستگاههای متولی فرهنگ دانست و گفت وقتی رهبری معظم انقلاب با آن همه مشغله و مهمات اداره کشور برای چنین اقدامی با تانی و تامل و مطالعه وقت گذاشته اند عذری برای کسی مقبول نمی افتد.

خانم فرنگیس حیدر پور نیز در پاسخ به سوال رئیس کل دادگستری که از ایشان خواست چه سفارش و پیامی برای بانوان دارید گفت: دشمن دشمن است چه به او پشت کنیم چه با او بجنگیم او دشمنی خود را کم نمی کند پس بهتر است با دل و جان از دین و کشور و حیثیت خود دفاع کنیم.

در این نشست با اهدای لوح و هدایایی از این دو چهره حماسه ساز تقدیر شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5375
  • 238 بازدید

برچسب ها