• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه:

بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه دار کرمانشاه بزودی تشکیل می‌شود

  • کد خبر : 14262
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه دار کرمانشاه بزودی تشکیل می‌شود
مدعی العموم استان از راه اندازی بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه دار در کرمانشاه خبر داد

به گزارش پاتاق نیوز، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از انجام برنامه ریزی‌های نهایی برای تشکیل بانک اطلاعاتی مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار در کرمانشاه خبرداد و اظهار کرد: در این راستا کار شناسایی این مجرمین به منظور تشکیل بانک اطلاعاتی برای آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

کرمی افزود: در این سامانه آخرین وضعیت حبس، رهایی و آزادی مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار به منظور اشراف اطلاعاتی، رصد اقدامات، سلب هر گونه تحرک و اقدام سوء، پیشگیری از تکرار جرم و افزایش هزینه ارتکاب جرم مجدد انجام می‌گیرد.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: اصلاح رفتار‌های مجرمانه مجرمان سابقه دار، حرفه‌ای و خطرناک و نیز ایجاد امنیت و آسایش برای مردم از اهداف راه اندازی این سامانه است.

او در ادامه با تاکید بر برخورد جدی دستگاه قضایی با برخی مجرمان حرفه ای، اعلام کرد: در برخورد با جرائمی همچون منازعات دسته جمعی در مناطق شهری، قتل، سرقت به ویژه سرقت‌های مقرون به آزار یا سرقت اتومبیل و منزل، جرح با چاقو و سایر سلاح‌های سرد، قدرت نمایی با سلاح، قاچاق سلاح، جرائم علیه امنیت و قدرت نمایی در فضای مجازی هیچ گونه مماشاتی نخواهیم داشت.

کرمی اضافه کرد: در این راستا شعب تخصصی برای هرکدام از این جرائم تشکیل و بر روند رسیدگی به پرونده‌ها نظارت می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14262
  • 600 بازدید