• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

باید با تمام توان منافذ فساد را ببندیم

  • کد خبر : 10189
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
باید با تمام توان منافذ فساد را ببندیم

به گزارش پاتاق نیوز،دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری کرمانشاه با اشاره به اهمیت قوانین حفظ کاربری اراضی گفت:  متاسفانه به دلیل کوتاهی هایی که توسط برخی افراد از جمله مدیران صورت گرفته است با تغییر کاربری هایی مواجه هستیم و اکنون بیش از یک هزارو ۵۰۰ پرونده تغییر کاربری اراضی کشاورزی در کرمانشاه تشکیل شده […]

به گزارش پاتاق نیوز،دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری کرمانشاه با اشاره به اهمیت قوانین حفظ کاربری اراضی گفت:  متاسفانه به دلیل کوتاهی هایی که توسط برخی افراد از جمله مدیران صورت گرفته است با تغییر کاربری هایی مواجه هستیم و اکنون بیش از یک هزارو ۵۰۰ پرونده تغییر کاربری اراضی کشاورزی در کرمانشاه تشکیل شده است.  بنابراین برای جلوگیری از دست اندازی به بیت المال باید با تمام توان منافذ فساد را ببندیم.


رئیس کل دادگستری  تاکید کرد: باید پیش از اقدام متخلفین برای ساخت و ساز در اراضی کشاورزی، ماموران این عرصه مانع از شکل گیری ساخت و سازها شوند. البته در این مسیر کمبودهایی وجود دارد از جمله نیروی انسانی که باید ساماندهی شود.

وی کار در عرصه امور اراضی را هزینه بر توصیف کرد و افزود: برخوردهای قهریه در راستای حفظ کاربری اراضی گرچه بازدارنده است، اما قطعا تبعاتی نیز دارد. که هم امور مادی و هم معنوی را در بر می گیرد.

رئیس کل دادگستری بهترین راه کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز را فرهنگ سازی دانست و گفت: این مهم به طور قطع اثرات سودمندی نسبت به وضع موجود خواهد داشت. تبیین قوانین برای مردم از سوی دستگاهها و نهادها با استفاده از ظرفیت صدا و سیما می تواند در پیشگیری بسیار موثر باشد.

دکتر توسلی زاده روند اجرای قوانین و تخریب های صورت گرفته را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: با وجود تلاش ها و زحمات متاسفانه وضع موجود مطلوب نیست و باید بیش از پیش تلاش کرد این وضعیت را تغییر داد.

وی عنوان کرد: در میان مردم بودن، آموزش و فرهنگ سازی با رویکرد گفتمان موثر از جمله اموری است که باید به صورت جدی برای جلوگیری از تخریب منابع ملی در نظر گرفته شود.

رییس کل دادگستری کرمانشاه نظارت بر زمین های کشاورزی را ضروری دانست و گفت: شورای حفظ کاربری اراضی به صورت جدی به موضوع ورود خواهد کرد  و این جلسات باید با رویکرد کاربردی و تخصصی دنبال و برگزار شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10189
  • منبع : دادگستری کرمانشاه
  • 168 بازدید

برچسب ها